Erste Liga: gólzáporos meccsen brassói siker

2024.01.18. 20:24
Szétlövéssel nyert a DVTK (Fotó: Erste Liga)
A Brassó a két gólt szerző és három gólpasszt adó Radim Valchar vezérletével 8–5-re nyert a vendég Budapest JAHC ellen a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján.

Sűrűsödik az élmezőny a magyar bázisú Erste Ligában, miután az éllovas FTC-Telekom csütörtökön nem lépett jégre, a második helyen álló Budapest Jégkorong Akadémia HC igen, viszont kikapott a dobogótól így már csak hajszálra lévő Corona Brasovtól. A harmadik helyen álló SC Csíkszereda is nyert, így az első és a negyedik hely között három pont, azaz „egyetlen meccs” van.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
CORONA BRASOV (romániai)–BUDAPEST JÉGKORONG AKADÉMIA HC 8–5 (2–1, 4–2, 2–2)
Brassó, 1500 néző. Vezette: Sikó (romániai), Kicsa, Osztrouh (ukránok), Simon R. (romániai)
BRASSÓ: Dubeau – Piché (1), O. Williams / Boriszenko, Lowney 1 (1) / Bors, Holwell (1) – Kóger D. 1 (1), Schaber (1), Van Wormer (1) / VALCHAR 2 (3), Cornet 1 (1), BLACKWATER 1 (2) / Gajdó B., SILLS 2, Zagidullin / R. Vasile, Rokaly-Boldizsár. Edző: Dave MacQueen
BJA HC: Farkas R. (Kiss D. P.) – Pozsgai, Szabó B. (1) / K. Varga, Tyeszlenko / Tóth Gergely 1, Vorobjov 1 / Dóczi – SCHLEKMANN 1, Viikilä (1), Culigin 1 / RITTER (2), Galoha (1), MOZER 1 (1) / Karppinen, Nagy Krisztián, Sági Martin / Tóth Richárd, Keresztes, Molnár B. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 45–41
Emberelőny-kihasználás: 3/1, ill. 6/1
Dave MacQueen: – Eseménydús meccset játszottunk, szerencsére a támadóink elkapták a fonalat. Nem minden mérkőzésen szerez nyolc gólt egy együttes, most elengedhetetlen volt, ahogyan a kiemelkedő emberhátrányos játékunk is a végjátékban. Sok kisbüntetést kaptunk, olyan esetekben is, amikben más csapatok nem, úgyhogy megmondom őszintén, már fogalmam sincs, miért jár, és miért nem…
Kangyal Balázs: – Jól játszottunk, csak minden harmadban öt percet „kihagytunk”. A Brassó ezzel szemben tökéletesen teljesített. Teljesen rendben van, hogy öt gólt ütöttünk, de a védelmünk hetet kapott, plusz az üres kapusat. Ez probléma, dolgoznunk kell rajta.

GYERGYÓI HK (romániai)–DVTK JEGESMEDVÉK 4–5 (2–1, 1–2, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Gyergyószentmiklós, 1250 néző. Vezette: Gergely (romániai), Peretiatko (ukrán), Bandi (romániai), Kacsura (ukrán)
GYERGYÓ: Rinne – Haaranen, Jalonen / Dalhuisen, Fejes / Mesikämmen, Imre (1) – B. ORBÁN 2 (1), Tranca, BODÓ 1 (1) / Vincze P., Sylvestre (2), Sárpátki / Sándor-Székely, Tamminen (1), Szigeti 1 / Csiszer, Császár, Silló. Edző: Szilassy Zoltán
DVTK: Voris – Szirányi B. (2), SZATHMÁRY 3 / Verveda, Bean / Vojtkó, Skrabov / Hill – Esteves, Páterka, Mattyasovszky, V. RAZUMNJAK (3), Bartos 2, BERDNYIKOV (3) / Őri, Miskolczi, Farkas M. / Pecsét, Csiki, E. Razumnjak. Edző: Steve Kasper
Kapura lövések: 36–35. Emberelőny-kihasználás: 3/2, ill. 1/0
Szilassy Zoltán: – A semleges nézők biztosan élvezték, ahogyan a Miskolc többször is visszakapaszkodott. Engem dühít, mert alapvetően jól játszottunk, végre működött az emberelőnyös és emberhátrányos egységünk. Két gólt is kaptunk az adott harmad végéhez közeledve, végig kell játszani a húsz perceket.
Steve Kasper: – Egy percig sem vezettünk a mérkőzésen, az elején pedig nagyon csalódást keltő volt, ahogy kettő-nullás hátrányba kerültünk. Összeszedtük magunkat, és mi szereztük a következő gólt, ami reményt adott. Nagyon sok U20-as játékosunk van, így nekünk egy tanulási folyamat a bajnokság. Sokszor fájdalmas, most viszont jól jöttünk ki belőle.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–FEHA19 3–0 (0–0, 2–0, 1–0)
Csíkszereda, 1950 néző. Vezette: André, Rédai, Borsos, Kőszegi (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: O’Connor – Salló, Ferencz-Csibi / Gecse, Rutkowski / Láday, Kubát – Levin (1), Péter B., A. Brown (1) / Szkacskov 1, Részegh T. (1), Becze T. / Rokaly Sz., Reisz (1), Sofron 1 / Casaneanu, Rokaly N. 1, Fodor Cs. Edző: Václav Novák
FEHA19: Melnyicsuk – Racsinszkij, Salamon / Falus, Vokla / Bogesics, Csollák / Koszinszkij, Bajkó B. – Németh Z., Ulamec, Blasko / Zezelj, Dobos, Strazdins / Dézsi Barnabás, Farkas L., Ambrus Cs. / Nádor, Alapi, Balasits. Edző: Anatolij Bogdanov
Kapura lövések: 34–19. Emberelőny-kihasználás: 9/2, ill. 4/0
Mark LeRose (másodedző): – Jó recept a sikerre, ha emberelőnyös találatokat szerzel, és a kapusteljesítményed is kiváló. Matt O'Connor gólt sem kapott, ezzel ellentétben kettőt ütöttünk fórban. Az elmúlt kilenc mérkőzés alkalmával rendre jó teljesítményt nyújtottak kapusaink. Ez az egyik kulcs a sikerhez.
Anatolij Bogdanov: – Összességében nézve, tetszett, ahogyan kezdtünk, az első harmadban sok jó lehetőségünk volt, hogy megszerezzük a vezetést, de sajnos nem éltünk velük. A következő játékrészben sem játszottunk rosszul, de a mérkőzés hajrájához közeledve több szükségtelen kiállítást is begyűjtöttünk. Az öltözőnk most tele van csalódott srácokkal, ami azt igazolja, hogy a szívükön viselik ezt a projektet. Mindig többet és többet akarnak, ezt a mentalitást pedig előnyünkre kell formálnunk a folytatásban.