Erste Liga: kilencgólos meccsen kapott ki a Fradi, komoly verést kapott az UTE

2023.12.20. 21:27
Nem kímélték egymást a csapatok a Tüskecsarnokban (Fotó: Tumbász Hédi/FTC)
Fölényes, 6–0-s pofont kapott Dunaújvárosban az UTE a jégkorong Erste Liga szerdai játéknapján. A nap másik mérkőzésén a Ferencváros hosszabbítás után kapott ki 5–4-re qa DVTK-tól.
Úúgy tűnik, az FTC-Telekomból és az Újpestből is túl sokat vett ki a keddi kupamérkőzés, hiszen szerdán mindkettő kikapott az Erste Ligában. Míg az UTE simán maradt alul 6–0-ra Dunaújvárosban, a Fradi otthon 45 másodperccel a vége előtt még nyeregben érezhette magát a DVTK Jegesmedvék ellen, ám Páterka Bence egyenlített (4–4), a ráadásban pedig Mattyasovszky Gergely döntötte el a pluszpont sorsát.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
Dunaújvárosi Acélbikák–UTE
6–0 (0–0, 4–0, 2–0)
Dunaújváros, 186
néző. V: Rencz, Gabryszak, Dzieciolowski (mindkettő lengyel), Pálkövi Botond.
DAB:
TÓTH K. – Svars, Maarnela (1) / Blomberg, Sziszak / Léránt, Varga A. / Ahonen – SZALMA 3, Nemes B. (2), DOSTÁLEK 1 (3) / ÖDMAN HADZINIKOLIC 2, Koskinen (2), Sillanpää (1) / Elomaa, Lorraine, Somogyi B. / Szabó Cs., Marosi. Edző: Niko Eronen
UTE: Rajna (Sági Máté) – Silfver, Nyqvist / Pokornyi, Franyó / Tornyai, Balázsi / Pecserics – Laakkonen, Metsävainio, Tiala / Benk, Just, Saarelainen / Kovács Alex, Ewanyk, Kiss P, / Kovács S., Szabó Rácz, Laskawy. Edző: Markus Juurikkala
Kapura lövések: 42–42.
Emberelőny-kihasználás: 3/2, ill. 1/0

Niko Eronen:
– Frissen kezdtünk, megtettük azokat a dolgokat, amiket látni szeretnénk minden nap. Az első harmad második felében több időt töltöttünk a támadó harmadban, de még kissé távol az ellenfél kapujától, s bár szépen nézett ki, nem volt hatékony. A szünetben beszéltünk erről, több minőséget vittünk a támadójátékunkba, s úgy éreztem, a jó döntéseket hozva mindent megérdemeltünk, amit elértünk ebben a harmadban. A harmadikban tudtuk, hogy ha négy góllal vezetünk, akkor csak biztosítani kell ezt az előnyt, nem szabad feleslegesen kockáztatni. Öt az ötben jól játszottunk, emberelőnyben voltak ugyan lehetőségei az Újpestnek, de Bazsi is hozta a védéseket, amikor szükség volt rá. Reggel óta éreztem a csapaton, hogy nyugodtak vagyunk, jól töltöttük a szünetet, szép teljesítmény volt ez a mai.

Markus Juurikkala: – Mindent összevetve nem játszottunk azon a szinten, amin akartunk. Mint edzőnek, természetesen tükörbe kell néznem, és többet ki kell hoznom azokból a srácokból, akik a keretben vannak. Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelték a győzelmet, az eredmény is ezt igazolja, ezen nincs nagyon mit gondolkozni. Nem volt ez egy jó meccs tőlünk, ahogy említettem, tükörbe kell néznünk, jobbnak kell lennünk. Néha előfordulnak ilyen dolgok egy hosszú szezonban, tanulnunk kell belőle, s menni tovább.

FTC-Telekom–DVTK Jegesmedvék 4–5 (1–2, 2–1, 1–1, 0–1) – hosszabbításban