Jégkorong, női vb: hirtelen halál döntött az USA javára Kanada ellen

2011.04.25. 22:57
Hilary Knightnak a hosszabbítás 8. percében ütött góljával az Egyesült Államok 3–2-re legyőzte Kanadát a női jégkorong-világbajnokság hétfő esti döntőjében a svájci Zürichben.

A két örök rivális döntőjében az amerikaiak kétszer is vezettek, ám a kanadaiak rendre egyenlítettek – másodszor nem egészen négy perccel a vége előtt emberelőnyből. A hosszabbításban a juharlevelesek kihúztak egy emberhátrányt, ám végül nem tudták elejét venni a mindent eldöntő amerikai gólnak.

A fináléig vezető úton mindkét észak-amerikai válogatott megnyerte az összes mérkőzését: az amerikaiak 32–3-as gólkülönbséggel, a kapujukban Shannon Szabados révén magyar származású játékost is foglalkoztató kanadaiak 25–1-gyel teljesítették négy fellépésüket.

A női vb-k 1990 óta íródó történetében mindig ez a két válogatott vívta a finálét: a kanadaiaknak van több aranyérmük (9), ám a legutóbbi öt kiírásból a mostanival együtt négyet az amerikaiak nyertek meg – nekik eddig ez a négy elsőségük van.

Nem hozott meglepetést az ugyancsak hétfőn megrendezett bronzmérkőzés sem: a legerősebb európai válogatott, Finnország 10. alkalommal végzett a harmadik helyen. A bennmaradásért vívott páros mérkőzésen Szlovákia legyőzte Kazahsztánt, így megőrizte tagságát.

A következő női világbajnokságot jövőre az egyesült államokbeli Burlingtonban rendezik meg.

Mint arról februárban beszámoltunk, a magyar női válogatott a harmadik helyen végzett az idei divízió 3-as világbajnokságon.

13. NŐI JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, SVÁJC
DÖNTŐ
EGYESÜLT ÁLLAMOK–KANADA 3–2 (1–1, 1–0, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után
G: J. Lamoureux (16.56), Potter (32:05), Knight (67:48), ill. Apps (19:52), R. Johnston (56:04 – ee)
A 3. HELYÉRT
FINNORSZÁG–OROSZORSZÁG 3–2 (1–0, 1–0, 0–2, 1–0) – hosszabbítás után
G: Tuominen (14:15), Tuominen (21:18), Rantamäki (62:49), ill. Gyjubanok (49:54), Szerjogina (52:30 – ee)
A végeredmény: 1. Egyesült Államok, 2. Kanada, 3. Finnország, 4. Oroszország, 5. Svédország, 6. Svájc, 7. Szlovákia, 8. Kazahsztán