Ligue 1: nem bírt egymással a Lille és a Brest

Sári RolandSári Roland
2024.03.17. 14:50
Nem bírtak egymással a felek (Fotó: Getty Images)
A Brest és a Lille 1–1-es döntetlent játszott a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának első vasárnapi összecsapásán.

Az első félidőt nem mondhatjuk igazán eseménydúsnak, ugyan mindkét gárdának akadtak nagyobb helyzetei, de gólt nem sikerült szerezniük.

A második félidőben azonban megtört a jég. A 67. percben egy gyönyörű passz jutott el Jonathan Davidhez, aki ugyan elég rosszul találta el a labdát, mégis megszerezte a lövésével a Lille-nek a vezető gólt. A vendégek viszont nem örülhettek sokáig, a 80. percben Martin Satriano csapott le egy labdára, amit végül magabiztosan a hálóba is juttatott. Ezt követően már egyik gárdán sem látszott igazán, hogy változtatni szeretne az eredményen – maradta az 1–1

FRANCIA LIGUE 1
26. FORDULÓ
Brest–Lille 1–1 (Satriano 80., ill. David 67.)

Később
15.00: Clermont–Le Havre
15.00: Monaco–Lorient
15.00: Reims–Metz
17.05: Rennes–Olympique Marseille (Tv: Match4)
20.45: Montpellier–PSG

Pénteken játszották
Toulouse–Lyon 2–3 (Dallinga 53., Sierro 58. – 11-esből, ill. Lacazette 33., Cherki 77., O'Brien 81.)

Szombaton játszották
Lens–Nice 1–3 (Wahi 76., ill. Moffi 11., 67. – a másodikat 11-esből, K. Thuram 53.)
Nantes–Strasbourg 1–3 (Cömert 35., ill. Gameiro 3., Emegha 62., 78.)