Ligue 1: Lacazette remekelt, a Lyon régi önmagát idézte – de még mindig utolsó

2023.12.10. 19:06
Alexandre Lacazette háromszor talált a kapuba, idénybeli legjobb meccsét játszotta (Fotó: AFP)
Három vereség után győzött a Lyon a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): az OL hazai pályán 3–0-ra verte a Toulouse-t a 15. forduló vasárnapi játéknapján, de ezzel sem tudott elmozdulni az utolsó helyről. A Bölöni László irányította Metz hazai pályán 1–0-ra kikapott a remek idényt futó Bresttől, míg a Marseille 4–2-re győzött a Lorient vendégeként.

LYON–TOULOUSE 3–0

Körülbelül 35 ezer néző – köztük a klubot felvirágoztató korábbi elnök, Jean-Michel Aulas, aki az új tulajdonos, John Textor mellett foglalt helyet az elnöki páholyban – volt szemtanúja annak, hogy a beugró Pierre Sage irányította Lyon végre tett egy lépést előre. Ha nem is a tabellán, de játékban: simán verte a Toulouse-t.

Alexandre Lacazette az első félidőben kétszer is a kapuba talált, sőt a hazai nézők annak is örülhettek, hogy kapusuk, Anthony Lopes kivédte Thijs Dallinga tizenegyesét a szünet előtt. A második játékrészben Lacazette egy kipattanóból még egy gólt lőtt (VIDEÓ ITT!) – ez volt a hatodik mesterhármasa a francia élvonalban –, amivel biztossá tette csapata győzelmét. Csupán a másodikat ebben a kiírásban…

LORIENT–MARSEILLE 2–4

A késő esti mérkőzésen a remek formában lévő Pierre-Emerick Aubameyang duplájára építve a Marseille már a szünetben 4–1-re vezetett a Lorient ellen, és nem kellett újabb gólt szereznie ahhoz, hogy nyerjen is. A hajrára fordulva, a durván szerelő Jonathan Clauss azonnali piros lapja miatt az OM emberhátrányba került, de győzelme nem forgott veszélyben.

Egy kis stat: az öt európai topligában négy olyan futballista játszik pillanatnyilag, aki – a topligás mérlegüket számítva – idegenbeli bajnoki mérkőzéseken legalább 100 gólt szerzett. Robert Lewandowski (143), Harry Kane (119) és Ciro Immobile (101) eddig is tagja volt a társaságnak, Aubameyang most csatlakozott hozzájuk.

BÖLÖNI ÉS NEGO CSAPATA KIKAPOTT

A metzieknek az első félidőben volt egy kapufájuk, gólt azonban csak a vendégek szereztek: a hajrá kezdetén Jérémy Le Douaron lőtt a kapuba, újabb három ponthoz juttatva és az ötödik helyre repítve a Brestet.

Bölöniékhez hasonlóan nem jutott ponthoz Loic Nego csapata, a Le Havre sem: a Strasbourg az utolsó pillanatokban, Abakar Sylla fejesével szerezte meg a győztes gólt, lezárva ezzel nyolcfordulónyi nyeretlenségét. Nego a 78. percben lépett pályára csereként.

A Lille sorozatban a kilencedik bajnokiján is pontot szerzett, de meglepetésre csak egyet: a házigazda Clermont némi szerencsével megőrizte a gól nélküli állást a lefújásig.

Jérémy Le Douaron (jobbra) szerezte a Brest győztes gólját Metzben (Fotó: AFP)

FRANCIA LIGUE 1
15. FORDULÓ

Metz–Brest 0–1 (Le Douaron 75.)
Strasbourg–Le Havre 2–1 (Emegha 21., A. Sylla 90+7., ill. Salmier 49.)
Clermont–Lille 0–0
Lyon–Toulouse 3–0
(Lacazette 25., 29., 80.)
Lorient–Olympique Marseille 2–4 (R. Faivre 41., B. Mendy 52., ill. Mbemba 3., Aubameyang 9., 42., Balerdi 33.)
Korábban
Nice–Reims 2–1
(Laborde 55., Boga 82., ill. Abdelhamid 78.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Rennes–Monaco 1–2 (Bourigeaud 90. – 11-esből, ill. Vanderson 51., Y. Fofana 85.)
Kiállítva: Vanderson (75.)
PSG–Nantes 2–1(Barcola 41., Kolo Muani 83., ill. Mosztafa Mohamed 55.)