Ligue 1: komédiába illő öngólt hozott össze a Rennes, nyert a Lorient

2023.10.22. 16:58
A Lorient játékosai 2–1-es sikernek örülhettek (Fotó: AFP)
A Lorient, a Lille és a Nantes megnyerte meccsét, míg a Reims döntetlent játszott a Toulouse vendégeként a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Komédiába illő öngóllal indult a találkozó… A 4. percben a beniniAiyegun Tosin a tizenhatos széléről, balról adta be a labdát, amelybe a vendégek védője, Warmed Omari rosszul ért bele: előbb a saját kapufájára rúgta, ám annyira megszeppent a helyzettől, hogy a lassan kipattanó labdával sem tudott mit kezdeni, beügyetlenkedte a saját kapujába (1–0, VIDEÓ ITT!). A 21. percbenLudovic Blas révén egyenlített az egyébként jobban játszó Rennes, a félidőre mégsem vonulhatott le döntetlennel, hiszen a 20 éves Isaak Touré a 46. percben megszerezte karrierje első gólját a Lorient színeiben (2–1).

A második félidőben kevesebb helyzet alakult ki, és nem is született újabb gól, tehát 2–1-es Lorient-sikerrel zárult az összecsapás.

A Lille hazai pályán dominált az öt meccse veretlen Brest ellen. Ennek korán, már a 6. percben meglett az eredménye, ekkor a török Yusuf Yazici talált be, idénybeli második gólját megszerezve. A hazaiak a mérkőzés végéig megőrizték előnyüket, tehát 1–0-ra nyertek.

A Nantes–Montpellier összecsapáson a hazai együttes Florent Mollet révén az első 45 percben vezetést szerzett, és a folytatásban tovább növelte a különbséget, Kader Bamba is eredményes volt. Újabb gól nem született, 2–0-ra nyertek a „kanárik”.

A Toulouse a Reims-t fogadta. A vendégek végig irányítottak az első félidőben, előnyhöz mindazonáltal nem sikerült jutniuk. A második 45 perc elején viszont sikerült, a 21 évesen marokkói válogatott Amir Richardson szerzett gólt (0–1). A Toulouse valamelyest összeszedte a támadójátékát, és Thijs Dallinga szinte rögtön egyenlített (1–1).