Ligue 1: a Ben Yedder-dupla kevés volt a Monacónak; 18 meccse veretlen a Reims

2023.03.05. 17:23
Ezúttal a Ben Yedder-dupla sem volt elég... (Fotó: Getty Images)
Fordulatos hajrát hozó meccsen 2–2-es döntetlent játszott egymással a Troyes és a Monaco a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Reims 1–0-ra nyert, így már 18 (!) meccse veretlen, a Montpellier 5–0-ra kiütötte az Angers-t.

A kiesés elől menekülő Troyes a 31. percben vezetést szerzett, s nagyon sokáig úgy tűnt, otthon tarthatja a három pontot a Monacóval szemben, amely jól kezdte a 2023-as naptári évet, a múlt héten azonban kikapott a bajnokságban és kiesett az Európa-ligából. A 81. és a 85. percben aztán jött a hercegségbeliek megmentője, a góllövőlistán már második Wissam Ben Yedder, aki duplázott, s úgy tűnt, győzelmet érnek góljai. Csakhogy a Troyes kanadai légiósa, Iké Ugbo ezt nem így gondolta és a 91. percben kiegyenlített. 2–2

A Reims sorozata tovább folytatódott Will Still irányításával. A csapat immár 18 (!) meccse veretlen, s fellépett a 8. helyre. Ezúttal az Ajacciót győzte le, ráadásul egy 94. percben szerzett góllal.

A Montpellier 5–0-ra kiütötte az Angers-t, amely már négygólos hátránynál került emberhátrányba – Teji Savanier duplázott. A Clermont 1–0-ra legyőzte a Toulouse-t, míg a Brest szintén 1–0-ra nyert a Strasbourg otthonában. Később a Lyon nem bírt hazai pályán a Lorient-nal, gól nélküli döntetlen született.

FRANCIA LIGUE 1
26. FORDULÓ

Troyes–Monaco 2–2
(Kouamé 31., Ugbo 90+1., ill. Ben Yedder 81., 85.)
Toulouse–Clermont 0–1
(Haui 76.)
Reims–Ajaccio 1–0 (Cajuste 90+4.)
Strasbourg–Brest 0–1 (Honorat 45+1.)
Montpellier–Angers 5–0 (Hazri 2., Savanier 25., 51. – az elsőt 11-esből, Maouassa 45+3., Wahi 73.)
Kiállítva: Bentaleb (57., Angers)
Olympique Lyon–Lorient 0–0

KÉSŐBB
Rennes–Olympique Marseille 0–1
(Kolasinac 57.)

KORÁBBAN
Paris Saint-Germain–Nantes 4–2 (Messi 12., Hadjam 17. – öngól, Pereira 60., Mbappé 90+1., ill. Blas 31., Ganago 38.)
Lens–Lille 1–1 (Kosé Fonte 41. – öngól, ill. J. David 69.)
Nice–Auxerre 1–1