F1: Vettel körrekorddal végzett az élen a 3. edzésen

2017.07.29. 12:15
Vettel átadta a múltnak Barrichello rekordját (Fotó: Veres Viktor)
A Hungaroringen zajló Formula–1-es Magyar Nagydíj harmadik szabadedzésén Sebastian Vettel abszolút körrekorddal zárt az élen, csaknem másfél másodperccel megjavítva Rubens Barrichello 2004-es idejét. A pénteki napon domináló Daniel Ricciardo alatt megállt a Red Bull, A Mercedesek nagyon szenvedtek az autó egyensúlyával, míg a megbetegedő Williams-pilóta, Felipe Massa nem indulhat a versenyen, Paul Di Resta ugrik be helyette.

ÉLŐBEN A MAGYAR NAGYDÍJ SZOMBATI NAPJÁRÓL

A Ferrari oldotta meg a legalaposabban a pénteki házi feladatát, a Magyar Nagydíj harmadik szabadedzésén Sebastian Vettel és Kimi Räikkönen 1:17-es köröket futott a szuperlágy gumikon, s Vettel meg sem állt 1:17.017-ig, ami a valaha futott leggyorsabb kör a Hungaroringen több mint 204 kilométer per órás átlagsebességgel.

Szeptember 17., 14.00: Szingapúri Nagydíj

A Mercedes és a Red Bull a harmadik szabadedzésen nem tudott akkorát ugrani a pénteki eredményeihez képest, mint a Ferrari, Valtteri Bottas majdnem kilenctizedes hátránnyal végzett a harmadik helyen.

A pénteki edzéseket az élen záró Daniel Ricciardónak nagyobb gondja is volt, mint tegnapi eredményei megismétlése, az autója hét megtett kör után leállt a pályán. Annyiban bizakodhat az ausztrál, hogy a hidraulikus rendszer hibája okozta a leállást, azaz a váltó és a motor cseréje nélkül is megjavítható az autó, így rá nem vár rajtbüntetés.

Nico Hülkenbergre igen, a Renault német pilótájának a Brit Nagydíjon használt váltóját ki kellett cserélni, ezért ő biztosan kap öt rajthelyes büntetést.

A Renault mellett a McLaren tűnik erősnek a középmezőnyből, s bár Fernando Alonsónak nem volt sima az edzése, Stoffel Vandoorne behozta a hatodik helyre a narancssárga-fekete autót.

A legtöbben Felipe Massa miatt aggódnak, a Williams brazilja pénteken nem érezte jól magát, éjszaka az Állami Egészségügyi Központban kivizsgálták, és bár engedélyt kapott a szombati szabadedzésen való szereplésre, megint rosszul lett.

Az edzés után röviddel úgy döntött az istálló vezetősége, hogy Massa helyett Paul Di Resta ugrik be. A skót legutóbb a 2013-as Brazil Nagydíjon indult F1-es futamon, még a Force India színeiben. F1-es autók közül legutóbb a 2014-es Force Indiát vezette.

Most a Sky Sports stábjával jött Magyarországra, a vírusos megbetegedéssel bajlódó Martin Brundle helyetteseként…