Sárkányhajó-vb: magyar arany- és ezüstérem Dél-Koreában

2009.07.11. 00:04
Egy-egy arany- és ezüstérmet nyert a magyar sárkányhajó-válogatott a dél-koreai Ulszanban zajló csapat-világbajnokság pénteki, 200 méteres futamain. A legendás kenus, Wichmann Tamás 61 évesen ismét vb-dobogóra állhatott.
A hazai kajak-kenu szövetség (MKKSZ) tájékoztatása szerint a mix futamban – itt nyolc nő, 12 férfi, valamint a dobos és a kormányos alkotja a csapatot – fölényesen nyert a magyar hajó, amely mind a három időfutamban legalább fél hosszal győzött. „Annyira örültünk ennek a győzelemnek, hogy beneveztünk a férfiak viadalára is, pedig ezt nem is terveztük előre” – idézte az MKKSZ hírlevele Wichmann Tamás csapatvezetőt, aki a folytatásra maga is beült a hajóba.Abban a versenyben a Kozmann Györggyel és Csabai Edvinnel felálló magyar egység megszerezte az ezüstérmet a koreaiak mögött. Holnap az 500 méteres versenyekkel folytatódik a világbajnokság, ahol szintén érmes reményekkel indulnak a magyarok. A magyar sárkányhajó-válogatottnak sűrű a programja, hiszen a vb után Tajvanra repülnek, ahol a Világjátékokon vesznek részt. Az olimpián kívüli sportágak világversenyét július 16. és 26. között rendezik meg Kaohsiungban.