Verrasztó Evelyn második, Gyurta Dániel negyedik időt úszott

2008.03.20. 12:05
Az eindhoveni úszó Európa-bajnokság harmadik napjának délelőttjén női 200 vegyesen Verrasztó Evelyn és Hosszú Katinka is középdöntőbe jutott, ahogy 200 mellen Gyurta Dániel is, Nagy Réka pedig a 800 gyors pénteki döntőjébe. A csütörtök délutáni futamok során a már említettek mellett Kis Gergőért, Gercsák Balázsért, Cseh Lászlóért és Szepesi Nikolettért is szoríthatunk.
Verrasztó Evelyn második helyen kvalifikálta magát a 200 vegyes középdöntőjére
Fotó: Mirkó István (archív)

Verrasztó 2:14.61-es idővel a második lett a női 200 vegyes előfutamában. A 19 éves magyar úszó mindössze hét századdal maradt le az első helyen továbbjutó francia Camille Muffat-tól, maga mögé utasította viszont a szám athéni olimpiai bajnokát, Jana Klocskovát.

A 200 vegyesen további három magyar indult. Közülük Hosszú Katinka továbbjutott a hatodik helyen 2:15.68-as idővel, Jakabos Zsuzsanna viszont a 20. helyen végzett így kiesett, csakúgy, mint Dara Eszter, aki a 24-ként ért célba.

A papírformának megfelelően Gyurta Dániel 4. helyen a délutáni középdöntőbe jutott 200 mellen. Molnár Ákos a 19. helyen végzett (2:15.33-as idővel), míg Bodor Richárd 20. lett (ideje: 2:15.64), számukra befejeződött a verseny. Gyurta fő számában 2:12.9-es időt úszott.

Szepesi Nikolett a 100 női hát előfutamában 1:01.86-os idővel 5. lett, így ott lesz a középdöntőben. Eredetileg Verrasztó Evelyn is nevezett a számra, de mivel nem sokkal a 100 hát előtt 200 vegyesen bejutott a középdöntőbe, ezért úgy döntött, hogy gyengébbik számában mégsem áll rajtkőre.

Gercsák Balázs 200 férfi pillangón, 10. helyen, 1:59.02-es időt úszva jutott a délutáni középdöntőbe. Kovács Norbert csak a 24. lett és így kiesett.

Nagy Péter 27:64.-es idővel a 34. helyen végzett, így nem folytatja szereplését.

Az utolsó délelőtti előfutamban Nagy Réka 8. helyen jutott be a 800 női gyors holnapi döntőjébe. A versenyszámban csak 17-en neveztek, ezért egyből a döntőért úszhatott a magyar versenyző, aki 8:43.17-es idejének köszönhetően ott lesz a holnapi fináléban.

Legközelebb a délutáni középdöntők, és döntők során szurkolhatunk a magyar versenyzőkért.