Kenyai győztes, magyar bajnokok

2019.09.08. 14:07
Tizenegyezer-hatszázötven indulóval rajtolt el a Wizz Air Félmaraton. Kácser Zita az egész női mezőnyt maga mögé utasította, a férfiaknál Csere Gáspár lett az országos bajnok, míg összetettben Laban Cheruiyot nyert.

Vasárnap délelőtt rendezték a 34. Wizz Air Budapest Félmaratont, amelyet a kenyai Laban Cheruiyot nyert meg 1:04:56-os idővel. A távon 11 650 futó rajtolt el. A verseny egyben országos magyar bajnokság is volt, amelyet a férfiaknál Csere Gáspár nyert meg. A nőknél Kácser Zita szakította át elsőként a célvonalat, Hellen Jepkosgei Kimutaival kézen fogva.

Csere Gáspár értékelése a futás után a Budapest Félmaratonnak:

Kácser Zita értékelése a futás után a Budapest Félmaratonnak:

A mezőnyben több ismert személyiség is feltűnt. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tavalyi idejét egy perccel megjavítva, 1:30:39-es idővel a 290. helyen ért célba. Nagy László kézilabdázó két órán belül teljesítette élete első félmaratoniját, őt még a rajt előtt sikerült mikrofonvégre kapnia a Budapest Félmaraton Facebook-oldalának.

(Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán)