Női kézi NB I: két csarnokban játszották le a Kisvárda és a Vasas meccsét

R. P.R. P.
2024.05.11. 19:41
Feljött a parketta Kisvárdán
A női kézilabda NB I 22. fordulójában a Kisvárda 25–21-re legyőzte a Vasast, míg a Moyra-Budaörs 36–33-ra legyőzte a Alba Fehérvár KC-t, és ezzel feljött a hatodik helyre a tabellán.

A Kisvárda és a Vasas meccsének két csarnok adott otthont! Ugyanis az első helyszínen az első félidőben a hazaiak 6–5-ös vezetésénél az egyik kapu előtt a beálló helyén feljött a parketta, és nem tudták megjavítani. Egy közeli gimnázium tornatermében folytatták a mérkőzést.

A Kisvárda 25–21-re győzött, elsősorban Juhász Gréta hét góljának köszönhetően.

A Moyra-Budaörs–Alba Fehérvár KC meccsen Debreczeni-Klivinyi Kinga, Pálos-Bognár Barbara és Szabó Anna gólerős játéka jelentette a különbséget. Előbbi hét, Pálos-Bognár kilenc, utóbbi nyolc találatot jegyzett. Érdekesség, hogy ezzel együtt a mezőny legeredményesebb játékosát a vendégek adták, Tamara Szmbatjan tízszer talált a kapuba.

KÉZILABDA
NŐI NB I
22. forduló
Moyra-Budaörs–Alba Fehérvár KC 36–33 (17–16)
Budaörs, 520 néző. Vezette: Andorka, Hucker
BUDAÖRS: Vártok R. – Vártok T., Schneider 2 (1), DEBRECZENI-KLIVINYI 7, Gorilszka 1, Szekerczés 2, SZABÓ ANNA 8. Csere: Mistina (kapus), Gergely-Zsigmond, Hudák 1, PÁLOS-BOGNÁR 9 (3), Szabó-Májer 4, Szövérdffy-Szabadfi 2. Edző: Buday Dániel
FEHÉRVÁR: Kubina – Szemes 2, SZMBATIAN 10 (6), Szabó Kitti 4, Kövér 2, UTASI 6, TAKÓ 7. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Kocsis B. 1, Tolnai, Sulyok, Afentaler 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 11. p.: 6–6. 17. p.: 10–12. 24. p.: 15–13. 33. p.: 18–19. 41. p.: 24–24. 49. p.: 30–26. 54. p.: 33–29.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6
Buday Dániel: – Érződik az idény vége. Kényelmesen mentünk bele a mérkőzésbe és ez majdnem meg is bosszulta magát, de rendeztük a sorokat. Az első félidei támadással elégedett voltam, a védelem gyenge volt, de a kapusteljesítmény jó volt. A második félidőben a védelmünk feszesebbé vált és támadásban is csináltunk szép dolgokat, így fokozatosan felőröltük a Fehérvárt. Nem volt könnyű, de fontos volt, hogy nyerjünk, mert szép idényt mentünk eddig is, kár lenne ezeket a pontokat elszórni
Horváth Roland: – Ez ma minden volt, csak védekezés nem…

Győri Audi ETO KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 32–30 (16–15)

Kisvárda Master Good SE–Vasas SC 25–21 (11–10)
Kisvárda, 340 néző. Vezette: Hargitai, Markó
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – Ajano, SZABÓ LILI 3, KARNIK SZ. 5 (1), Siska, E. NOVAK 4, Mérai 1. Csere: Akijama, Kovalcsik B., Makó, Roszoha 1, Djatevszka 1, JUHÁSZ GRÉTA 7, Gém 3. Edző: Józsa Krisztián
VASAS: Zsigmond P. – Mihály P. 3, Boldizsár 1, DOMBI K. 3, Juhász Fanni, SZILOVICS 6, Fodor N. 2. Csere: Balogh J. (kapus), Sirián 1, Oláh K. 2 (1), Pénzes L. 3, Ferenczy D. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–1. 9. p.: 3–3. 16. p.: 6–4. 22. p.: 7–5. 28. p.: 9–9. 34. p.: 12–11. 40. p.: 17–15. 47. p.: 20–18. 50. p.: 21–18. 56. p.: 22–19. 59. p.: 24–21
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Józsa Krisztián: – Nehéz találkozón vagyunk túl, amelyen az életünkért küzdöttünk, ezért mindent meg is tettünk a pályán. Védekezésünk és mögötte a kapusteljesítményünk kiemelkedő volt, és végre támadásban is jöttek azok a pluszok, amelyek kellenek egy mérkőzés megnyeréséhez. Remélem, hogy ezzel kicsit megnyugodtunk és átszakadt egy gát, mert szükségünk van még a pontokra.
Konkoly Csaba: – Mindent egy lapra akartunk feltenni, hogy jól jöjjünk ki a tavaszi végjátékból, a nagy akarásnak azonban nyögés lett a vége. Az extrém körülmények ellenére mérkőzésben voltunk ötven percig, a saját dolgunkat nehezítettük meg a mérkőzés egyes periódusaiban. Nem volt kellően hatékony a védelmünk, támadásban felállt fal ellen bizonytalanok voltunk.

Kozármisleny KA–DVSC Schaeffler 21–37 (10–20)
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Paska, Vastag
KOZÁRMISLENY: WICHMANN – Grénus 2, Bánfai, Lengyel 1, Bernhardt 1, BRETTNER 4, SZATMÁRI 3. Csere: Szabó L. (kapus), ZSEMBERI 4, Hadnagy, Imrei N. 1, Tobak, GROSICS 3 (2), HÓNIG 2 (1). Edző: Gyulay László
DEBRECEN: Gabriel – Grosch 2, VÁMOS P. 6, Szabó N. 1, FÜZI-TÓVIZI 4, Kácsor 3 (1), Petrus 4. Csere: Bartulovics (kapus), PLANÉTA 3, Haggerty, CSERNYÁNSZKI 5 (2), Jovovics 1, Hornyák D. 2, Kelemen, Vámos M. 3, KISS CS. 3. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 14. p.: 5–7. 21. p.: 8–12. 26. p.: 9–17. 37. p.: 13–23. 44. p.: 16–27. 52. p.: 17–32
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/3
Gyulai László: – Nagyon örültem az első tizenöt perc játékának, a mi szintünkön ez csúcskategóriás teljesítmény volt. Később a Debrecen nagyobb rutinja és sebessége megmutatkozott, érződött, hogy a Bajnokok Ligájához vannak szokva.
Szilágyi Zoltán: – A Kozármisleny az utóbbi időben nagyon jó teljesítményt nyújt, kívánom, hogy jusson vissza az első osztályba. Tompán kezdtünk, nagy hullámvölgyek voltak a játékunkban, a helyzetkihasználással voltak problémáink.

Praktiker-Vác–Dunaújvárosi Kohász KA 26–23 (11–11)
Vác, 500 néző. Vezette: Bóna, Földesi
VÁC: Csizmadia F. – Bánfai K. 4, Ballai B. 4 (2), Kuczora 4 (1), Bordás, Marincsák 3 (2), Ballai A. 5. Csere: Bukovszky, Győri A. (kapusok), Kovalcsik 1, Csíkos 5, Kurucz, Kovács Anikó. Edző: Herbert Gábor
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Arany 2 (1), Trawczynska 1, Moreno 1, Horváth P., Borgyos 4, Paróczy 4. Csere: Oguntoye (kapus), Szalai B. 3, Sallai N. 4, Gajdos 1, Horváth A. 1, Lakatos P. 1, Bouti 1. Edző: Paic Róbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 11. p.: 5–5. 19. p.: 8–10. 25. p.: 11–10. 34. p.: 15–12. 42. p.: 19–16. 47. p.: 20–20. 52. p.: 23–21. 57. p.: 26–22
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/1
Herbert Gábor: – Nehéz győzelem volt, figyelmetlenül kezdtük a meccset, ráadásul sokadszor, aminek nem értem az okát, a görcsös játékot, ennél sokkal jobban tudunk kézilabdázni. Nem vagyunk csúcsformában, de az akarással nincs gond.
Paic Róbert: – Bizonyos helyzetekben nem sikerült koncentrálnunk, de ötven percen keresztül álltuk a sarat, talán kicsit többször védekezhettünk volna nyitottat, mert ez láthatóan nem ízlett a Vácnak, amely a hajrában jobban koncentrált, mi pedig tiszta helyzetben sokat hibáztunk.