Még semmi sem dőlt el: iksz a PSG–Newcastle mérkőzésen

2023.11.28. 20:55
Egyenlítés a 98. percben (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjának 5. fordulójában a PSG 1–1-et játszott odahaza a Newcastle Uniteddel.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
F-CSOPORT
Paris Saint-Germain (francia)–Newcastle United (angol) 1–1 (0–1)
Párizs, Parc de Princes, 46 435 néző. Vezette: Marciniak (lengyel)
PSG:
G. Donnarumma – Hakimi, Skriniar, Danilo Pereira (Goncalo Ramos, 85.), Lucas Hernandez – Fabián, Ugarte (Vitinha, 62.), Li Kang In (Asensio, 83.) – O. Dembélé, Kolo Muani (Barcola, 62.), K. Mbappé. Vezetőedző: Luis Enrique
Newcastle:
Pope – Trippier, Lascelles, Schär, Livramento – Joelinton, Miley, Bruno Guimaraes – Almirón, Isak, Gordon. Menedzser: Eddie Howe
Gólszerző:
K. Mbappé (98. – 11-esből), ill. Isak (24.)

A csoport másik mérkőzésén
Milan (olasz)–Borussia Dortmund (német) 1–3 (Chukwueze 37., ill. Reus 10. – 11-esből, Bynoe-Gittens 59., Adeyemi 69.)

Menekülés a győzelembe – így vágott neki a PSG elleni mérkőzésének a Newcastle, a „szarkák” ugyanis a Milan–Dortmund mérkőzés eredményétől függően akár már ma elbúcsúzhattak volna a csoportkörből, amennyiben vereséget szenvedtek volna Párizsban... Nos, a kiesést (egyelőre) elkerülték, azonban csalódottan hagyhatták el a pályát Eddie Howe játékosai.

Angliában 4–1-re nyert a Newcastle, azonban ebből még nem következett, hogy hasonló, fölényes győzelem várható tőlük Franciaországban. A PSG veszélyes rohamokkal indított, a 4. percben Fabián Ruiz tüzelt fölé, aztán ziccerben Kylian Mbappé sarokkal próbált gólt szerezni – lábbal védett a kapus.

A 24. percben előnyhöz jutott a Newcastle: Tino Liveramento tört középre balról, Miguel Almirónnak passzolt, aki a tizenhatos jobb sarka elől célba vette a kaput, Gianluigi Donnarumma védett, a kipattanót azonban Alexander Isak a jobb felsőbe lőtte.

A PSG a gól előtt és után is fölényben játszott, mégis sokáig nem tudott betalálni. A vendégek kapuját őrző Nick Pope számos nagy védést mutatott be.

A rendes játékidő vége előtt nem sokkal Mbappé ziccerbe került, első lövése kijött Pope-ról, a másodikat a francia a jobb kapufa mellé vágta.

Aztán mégis örülhetett a hazaiak klasszis csatára, a 97. percben Liveramento mellkasáról a könyökére pattant a labda a tizenhatoson belül. Némi videózást követően Marciniak büntetőt ítélt, Mbappé meg jobbal a bal felsőbe vágta a labdát. A mérkőzés a 100. percben ért véget, a PSG kétpontos előnyből várja az utolsó fordulót, amikor Dortmundba utazik majd, míg a Newcastle a Milant fogadja. 1–1

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Borussia Dortmund 5 3 1 1 6–3 +3 10
2. Paris SG 5 2 1 2 8–7 +1 7
3. Newcastle United 5 1 2 2 5–5 0 5
4. Milan 5 1 2 2 3–7 –4 5

Milánóban nyert a Dortmund, és továbbjutott a csoportból.

90+10. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+9. perc Hakimi sokadik remek beadását az ötös bal sarkáról a léc fölé fejeli Barcola.

90+8. PERC KYLIAN MBAPPÉ jobbal a bal felsőbe lő. Pope érezte az irányt és a magasságot is, de ezt el nem érhette. 1–1!

90+7. PERC BÜNTETŐ!

A beadás Liveramento mellkasáról a könyökére pattant.

90+5. perc Goncalo Ramos sárga lapot kap reklamálásért... de attól még 11-es járhat a PSG-nek. Megmondja a VAR, kezezett-e Liveramento Dembélé jobb oldali beadása után. Spori a kis TV előtt...

A Dortmund közben simán nyeri a meccsét...

90+3. perc Asensio ballal 17-ról jócskán a léc fölé lő. Nick Pope alaposan megdolgozik közben a sárga lapért... kitalálták: időhúzás.

90+2. perc Hakimi remek jobb oldali beadása magas az ötösön Mbappének, az ötös bal sarkáról jobbal az égbe rúgja a labdát kapásból Barclona.

90. perc Asensio távolija távolról sem veszélyes.

Nyolc perc a ráadás.

88. perc Sergio Almirón kap sárga lapot időhúzás miatt.

87. perc Az ötös jobb sarkáról Mbappé jobbal a kapusba lő, ballal meg a jobb, azaz a hosszú alsó mellé!

86. perc Asensio a 16-os jobb sarkáról ballal középre ad... kapuscsemege.

85. perc Goncalo Ramos be, Danilo Pereira be, bekk helyett ék!

83. perc Marco Asensio be, Li Kang In le. Luxuscsere.

Az előzó 2 idegenbeli meccsén összesen 16-szor lőtt kapura az NU, gólt nem szerzett. Ma 6/1.

82. perc Hernandez ballal balról laposan remekül ad be most, Dembélé a bal sarok elől jobbal két méterről a rövid sarok mellé lő.

81. perc Hernandez megindul a bal szélen, de a ballábas beadás Lacallesé.

75. perc Dembélé indítja Mbappét, de kivetődik elé is bátran és ügyesen Pope. Nem mondhatni, hogy a kapus csak Pope az NU hátán...

A Paris Saint-Germain a legutóbbi három meccséből kettőt elveszített a BL-ben, de 2004 óta nem bukott el egymás utáni csoportkörbeli mérkőzést a párizsi gárda. Akkor a Chelsea és a CSZKA Moszkva bosszantotta Halihodzic csapatát.

72. perc Gianluigi Donnarumma kap sárga lapot. Miley kezezett az ötösön Fabián mellett, hiába a reklamálás, ez sem 11-es.

Egyre jobban áll a BvB...

69. perc BÜNTETŐ? Megmondja a VAR. A válasz: nem. Gordon ellökte Hakimit, de nem eléggé erősen ezek szerint.

Miley

67. perc
Mbappé sarkazása után Barcola az ötös bal sarkáról gyatrán a rövid alsó mellé lő jobbal!

66. perc POPE!
Újabb hatalmas védés az angoltól. Barcola első lövését blokkolja Miley, a második a kapusé. Mbappé remekül ad jobbról jobbal laposan középre, nyolcról Barcola kapura lő, a jobbra vetődő kapus a jobb térdével hárítani tud!

64. perc Almirón ballal 25-ről, jobbról a jobb sarok mellé lő. Jócskán.

64. perc Barcola elől ment az ötösön Joelinton az utolsó pillanatban Li Kang In bal oldali beadását követően.

62. perc Vitinha Ugartét, Bradley Barcola Muanit váltja. Szűrő helyett középső középpályás, ék helyett szélső, Mbapé lesz a középcsatár.

61. perc Trippier 24 méteres lövését blokkolja Fabián. Még mindig iksz a Milan és a Dortmund összecsapásán.

60. perc Milan Skriniar akasztja a bal szélen mellette elfutó Gordont, sárga lap.

58. perc Ousmane Dembélé kap sárga lapot, eltiltás. Fellökte durván Liveramentót. Nem játszik volt csapata, a BvB ellen a szélső.

56. perc Pope újabb nagy védése után (az ötös bal sarkára bátran kivetődött Dembélé elé) Mbappé rosszul találja el a labdát az ötös előtt, Fabián beadása sem jó aztán.

54. perc Li Kang In lerántja a felezőnél Guimaraest, sárga lap. Nem megy ma dél-koreaianak.

51. perc Mezőnyharc, és nem a legjobb fajtából.

Meglepetést okoz a Lipcse?

46. perc Isak az ötös előtt, nem mer cselezni Danilo előtt, a sarkazása után a labdát elveszi Ugarte Almiróntól.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Fotó: AFP
Fotó: AFP

A St. James’ Parkban aratott győzelme után a Newcastle lehet az első csapat, amely oda-vissza megveri a PSG-t a BL csoportkörében a CSZKA Moszkva (2004) óta.

A csoportkörben egy csapattól csak egyszer kaptak 5 gólt: 2014-ben, a Barcától.

A Paris Saint-Germain a Bajnokok Ligájában a legutóbbi nyolc meccséből hatot elveszített angolok ellen, köztük a legutóbbi kettőt a Manchester City (1–2) és a Newcastle (1–4) ellen. Korábban soha nem veszített el három egymást követő mérkőzést angol csapatok ellen a PSG.

Dortmund, NU, PSG, Milan, ez most a sorrend a csoportban.

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Mbappé bal oldali, félmagas beadását Dembélé ballal hétről az előtte álló Schär bal vállára rúgja, majd Fabián talál a 16-osról ballal a léc fölé.

45. perc Isak megindul Almirón passzával, de szereli őt a 16-os előtt az utolsó védő, Skriniar.

Ikszre áll a Milan s a Dortmund meccse.

Három perc a ráadás.

40. perc Ugarte18 méteres lövését blokkolja Guimaraes, a szöglet után Fabián ballal 17-ről feladja a labdát Pope-nak.

Isak az első játékos Alan Shearer óta, aki idegenben szerzett gólt a Newcastle színeiben a BL-csoportkörben. A nagy Alan kétszer is betalált Milánóban az Inter ellen... még 2003 márciusában!

40. perc Almirón és Gordon is remekül védekezik a két szélen, ezzel nem tud most mit kezdeni a hazai csapat. Az angolok ügyesen húzzák az időt, a közönségnek nem tetszik. De a PSG játékától sincsenek éppen elragadtatva a hazai drukkerek.

36. perc Manuel Ugarte megrúgja Almirónt, sárga lap.

31. perc Dembélé is helyzetben, nem passzol most az ötös jobb sarka elől, hanem estében jobbal, 12-ről kapura lő, de Pope ezt a kísérletet is védi. Nagy vetődéssel a jobb alsó előtt.

Isak: 14 meccs az idényben, 9 góllal és 0 gólpasszal.

A Paris Saint-Germain egyetlen korábbi találkozója az NU-val az idei egy négy volt, ez a párizsiak legsúlyosabb veresége az első meccsükön egy 2004-es, Chelsea elleni nulla három óta és után.

27. perc Szép támadás, Hakimi beadását Dembélé Muanihoz teszi mellel, ő az ötös bal sarkára sarkazza a labdát, Li Kang In meg ballal egy védőbe lő. Hernandez lök aztán, szabadrúgás kifelé.

24. PERC VEZET AZ NU! Liveramento középre tör balról, nem tud lőni, jobbra passzol Almirónnak, aki a 16-os jobb sarka elől ballal kapura lő, jobbra vetődve véd ugyan Donnarumma, de éppen ALEXANDER ISAK elé tolja a labdát, aki kissé balról, négy méterről a jobb felsőbe lő. Ballal: 0–1!

22. perc Dembélé lő a léc fölé középtávolról.

20. perc Joelinton odarúg a 16-os jobb sarka előtt a meginduló Hernandeznek, sárga lap.

A Newcastle mindössze egyet nyert meg hét franciaországi mérkőzéséből, a Sochaux ellen, 2004-ben, az UEFA-kupában.

12. perc Almirón első villanása, balról az ötösre ad, Isak meg hatról ballal a jobb felső fölé lő.

8. perv ZICCER, Muani remek indítását jobbról laposan középre teszi a labdával elrobogó Hakimi, Mbappé sarokkal akar gólt lőni középről, de gyengén találja el a labdát, bal lábbal védeni tud a kapus.

4. perc FÖLÉ! Dembélé jobb oldali, jobblábas beadását pocsékul találja el ballal az ötös bal sarkán Li Kang In, de Mbappéé a labda, aki jobbal lőne... Fabián meg hatról jócskán a léc fölé hamarkodja előle a labdát. Ballal. Mosolyog is szemrehányóan a francia ék.

2. perc Livramento szereli a jobb szélen meginduló Dembélét.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek fekete-fehér mezben és fehér nadrágban.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Egy kis örökmérleg: egy meccs, azon egy négy egyes angol sikerrel.