Atlétikai vb: az etióp Shankule nyerte a női maratonit, Szabó a 24.!

2023.08.26. 09:54
A dobogósok (Fotó: Getty Images)
A budapesti atlétikai világbajnokság nyolcadik, szombati napján rendezték meg a fővárosban a női maratonit, amit az etióp Amane Beriso Shankule nyert meg, 2:24:23-as idővel. A magyar versenyzők közül Szabó Nóra a 24., Kovács-Garami Katalin az 57. helyen ért célba.

Korán reggel, 7.00-tól vette kezdetét Budapest utcán a női maratoni. A Hősök teréről induló mezőnyben két magyar, Szabó Nóra és Kovács-Garami Katalin futott, előbbi végül az élmezőnytől sem sokkal lemaradva a 24., utóbbi az 57. helyen végzett.

A versenyt – főleg a táv második felében – az etiópok uralták, végül Amane Beriso Shankule húzta be a maratonit, 2:24:23-as idővel.

Fotó: Török Attila

Az atlétikai vb-ről a Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja:Csinta Samu, Németh Andrea, Patai Gergely, Vincze Szabolcs, Nagy-Pál Tamás (videó), Pusztai Viola (videó), Szabóky Zsolt (videó), Árvai Károly (fotó), Szabó Miklós (fotó), Török Attila (fotó)