Atlétika: kettős kenyai siker a Boston Marathonon

2023.04.17. 19:31
Kenyában büszkék lehetnek a duóra (Fotó: AFP)
A férfiaknál a tavaly is győztes kenyai Evans Chebet, míg a nőknél honfitársa, az 5000 méteren kétszeres világbajnok Hellen Obiri nyert hétfőn a bostoni maratonin.

A 34 éves Chebet az első férfi atléta, akinek sikerült a címvédés Bostonban Robert Cheruiyot 2008-as sikere óta.

Chebet a bostoni esemény történetének harmadik legjobb idejével, 2:05:54 óra alatt ért célba, ez csaknem egy perccel jobb, mint a tavalyi, 2:06:51 órás teljesítménye. A második helyen a tanzániai Gerald Geay (2:06:04), a harmadikon pedig a 2021-es bostoni győztes kenyai Benson Kipruto (2:06:06) zárta az esőben teljesített 42,195 kilométeres távot.

A világcsúcstartó és kétszeres olimpiai bajnok Eliud Kipchoge fél távnál még az élen állt, aztán visszaesett, és hatodikként ért célba.

A női versenyben a 33 éves Obiri pályafutása második maratonján állt rajthoz, és 2:21:38 órás idővel nyert, megelőzve az etióp Amane Berisót (2:21:50), valamint a tavaly világbajnoki bronzérmes izraeli Lonah Salpetert (2:21:57).