Bujkáltak és futballoztak: mit keresett Puskás a Pilis csapatában?

Bujkáltak és futballoztak: mit keresett Puskás a Pilis csapatában?

Tilos a hozzászólásban linket elhelyezni. Ez alól kivétel az online videó-közvetítések linkjei, és hivatalos sportszövetségek linkjei. A szabály megszegése végleges tiltást, és a felhasználó összes hozzászólásának törlését vonja maga után. Bármilyen moderációval kapcsolatos kérdése, észrevétele van, elérhet minket a [email protected] e-mail címen.
Rendezés:
kissk4040
kissk40402016. 03. 14. 02:43

Sánta könyve 1963-ban jelent meg. Dedikált példányom van. Ez nem hencegés: állapot. Ilyen öreg vagyok Korábban együtt dolgoztunk az Eötvös Collegium könyvtárában. 1963 nem a "legrémuralmasabb" éve volt a Kádár-diktatúrának. Ellenkezőleg. Mindent megtettek, hogy az ún. magyar kérdést az ENSz levegye a napirendről. A belpolitikában hangulatjavító intézkedések sorát hozták. Az 56-os elitéltek nagy része amnesztiával szabadult. S ami egy sportlapban érdekes lehet: "A Ferencváros már mint bajnok futott ki a Népstadion gyepére." =Népsport, 1963. VI. 31. Fradi- Szeged 3-1, a meccs után spontán ünneplés kezdődött: A pálya közepén fölsorakozott játékosokat először az úttörők köszöntötték. "Kis szívünk minden melegével köszöntjük a bajnokcsapatot..." Aztán az ifjúságiak, a többi szakosztály, majd a pártoló tagok köszönték meg a bajnokságot. Dalnoki Jenő csapatkapitány így válaszolt: "Köszönettel mi tartozunk, azt nyújtottuk, ami a kötelességünk. Köszönjük a kormánynak, pártunknak..." = Népsport, 1963. VI. 31. A Kormánynak és a Pártnak a közönség is megköszönte. A meccs után "...tízezres tömeg éltette Kádár elvtársat:...Éljen soká Kádár János - Bajnok lett a Ferencváros!" - írták öles betűkkel a politikai napilapok. A Rákóczi úton vonult a tömeg a Parlament felé, hogy jelképesen kezet csókoljon a Gyilkosnak, aki épp elkezdte építeni a szocializmus legvidámabb barakkját. Megszületett Kádár Népe.

kissk4040
kissk40402016. 03. 13. 21:32

halottbochkor Csak a pontosság kedvéért: Az idézett mű címe Az ötödik pecsét (így, névelővel). Cselekménye nem a bolsi diktatúrában játszódik, ahogy sugallod, hanem a nyilas terror idején, 1944-ben. Négy kisember beszélget estéről estére egy kocsmában az élet nagy kérdéseiről, erkölcsről, lelkiismeretről. Tét nélkül filozofálgatnak, okoskodnak. Aztán amikor maga az élet állítja eléjük a nagy kérdést - nyilasok jönnek értük -, a korábban általuk felállított szélsőséges erkölcsi helyzetet a valóságban is kénytelenek kipróbálni.... Nem írom le a végét, hátha valaki elolvassa

wrossi
wrossi2016. 03. 13. 12:30

Ha nagy becsben tartotta volna akkor nem lenne gyűrött.