A szünetig eldőlt – továbbjutott a Győr a női kézi BL-ben

2012.11.03. 15:42
Andrea Lekics tör kapura Barbara Varlec-Lazovic mellett (Fotó: MTI)
A Győri Audi ETO KC hazai pályán 29–22-re nyert a Krim Ljubljana ellen a Bajnokok Ligája B-csoportjának 4. fordulójában, ezzel a legjobb nyolc közé jutott.

A múlt hétvégén a két csapat szlovéniai meccsén a győriek 31–20-ra nyertek, és a papírforma szerint hazai pályán is be kell gyűjteniük a két pontot. Litván hölgyek vezetik a meccset.

1–5. perc: Katrine Lunde Haraldsen védésével és Eduarda Amorim góljával kezdődött a mérkőzés, majd Haraldsen hárított egy hétméterest is, de ezután ápolás miatt le kellett ülnie. A helyére beállt Herr Orsolya ezután három gólt kapott egymás után – nem hozták könnyű helyzetbe a társai –, de szerencsére Andrea Lekics találatával sikerült megállítani a lendületbe jövő vendégeket. 2–3

6–10. perc: A Krim az első tíz percben három hetest is lőhetett – a másodikat és a harmadikat már nem hibázta el –, ráadásul emberelőnybe is került, de Görbicz kétszer is egyenlített, másodszor ő is büntetőből volt eredményes. 5–5

11–15. perc: A svéd Eb-ezüstérmes Linnea Torstensson betörésből, a német Susann Müller átlövésből mattolta Herrt – akinek helyére ezután visszaállt Haraldsen –, hazai részről Amorim, majd Szepesi Ivett szólt hozzá a mérkőzéshez. 7–7

16–20. perc: Az első ljubljanai kiállítást a harmadszor villanó Amorim használta ki, a vendégek is kapust cseréltek ezt követően. Jovanka Radicsevicsnek köszönhetően a svéd Gabriella Kaint is hamar felavatták a győriek, 9–7-nél jött is a szlovén időkérés. Ez nem törte meg Radicsevics lendületét, aki újabb két gólt szerzett gyors indulásból. Visszacsere kapusposzton a vendégeknél. 11–7

21–25. perc: Radicsevics újabb találatával 6–0-s sorozatot mutatott be a Győr, majd Wörz törte meg a hosszú ljubljanai gólcsendet, Haraldsen először kapitulált visszaállása óta. A megszerzett labdák után többször is pontatlanul indítanak a győriek, de ezek a hibák is beleférnek a norvég kapus bravúrjainak hála. A Radicsevicset váltó Orbán Adrienn is eredményes a jobb szélről. 14–8

26–30. perc: Kovacsics Anikó szép csellel verte meg Torstenssont, aki csak kétperces kiállítás és hétméteres árán tudta megállítani. Görbicz értékesítette a hetest, de aztán védekezésben már nem figyeltek eléggé, Müller használta ki. Az újabb, jobb oldalról született győri gólt labdaszerzés és hazai időkérés követett. Az első félidő végén 16–9-re vezet az ETO.

31–35. perc: A győri védelem a második félidőre sem puhult fel, Raphaëlle Tervel ellenben megszerezte első BL-gólját az ETO színeiben. Amorim és Radicsevics is betalált. 19–10

36–40. perc: Lekics jegyezte a huszadik Rába-parti gólt, a másik oldalon Müller és Wörz tört be. A 40. perc végén Radicsevics villant. 21–12

41–45. perc: A védekezés kicsit fellazult, de nincs gond, mert Radicsevics, majd Lekics is betalált. Orbán kihagyott helyzete után hatalmas földharcok árán visszaszerezte a labdát, ám aztán hiába maradt üresen a Krim kapuja, a lécet találta el. 23–15

46–50. perc: A Krim elsősorban Tamara Mavsarnak köszönhetően tartja tíz gól alatt a különbséget. A Győrből rövid időn belül két játékost is kiszórtak két percre, Lekicset azonban ez nem akadályozta meg abban, hogy talpról hatalmas gólt lőjön. Mavsar hetesével hét gólra zárkózik a Krim. 25–18

51–55. perc: Kicsit alább hagyott a koncentráció, zsinórban négy ljubljanai gól, és már csak öt a különbség (25–20). Löke és Orbán találatával vélhetően szertefoszlottak a Krim reményei. 27–20

56–60. perc: Pályán a fiatalok: Hornyák Dóra hétméterest hibázott, de aztán akcióból, a 17 éves Korsós Dorina zárásának is köszönhetően már betalált. A vége 29–22, a Győr továbbjutott a csoportjából, már csak az a kérdés, hogy első vagy második lesz.

„A KÖTELEZŐK KÖZÖTT VOLT EZ A TOVÁBBJUTÁS”
NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–RK KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén) 29–22 (16–9)
Győr, 2500 néző. V: Kiauskaite, Zaliene (litvánok)
GYŐRI ETO: LUNDE HARALDSEN – RADICSEVICS 7, LEKICS 5, GÖRBICZ 4 (3), Löke 2, AMORIM 4, Szepesi 1. Cs: Herr O. (kapus), Tervel 1, Kovacsics 1, Rédei-Soós, Orbán 3, Hornyák D. 1, Korsós
KRIM LJUBLJANA: Grubisic – Martín 1, Müller 3, WÖRZ 5, Vergeljuk, Torstensson 5, Zrnec. Cs: Kain (kapus), Lazovic 1, MAVSAR 6 (4), Krpez 1, Gregorc
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 15. p.: 7–7. 18. p.: 11–7. 24. p.: 14–8. 37. p.: 20–11. 48. p.: 25–16. 53. p.: 25–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4