Férfi vízi ob I: kiütéses győzelmet aratott az OSC Pécsen

S. B.S. B.
2023.09.27. 20:16
Simán nyert az OSC Újbuda (Fotó: Facebook/OSC Waterpolo)
Kiütéses, 20–7-es győzelmet aratott a Genesys OSC Újbuda a PVSK-Mecsek Füszért otthonában a férfi vízilabda ob I 3. fordulójának szerda esti összecsapásán.

A PVSK ugyan szépen tartotta magát az első negyedben 2–2-ig, de a félidei szünetre már ötgólos hátrányba került.

A folytatásban sem lassítottak az újbudaiak, a harmadik negyedben szintén öttel, a záró játékrészben pedig hárommal dobtak többet ellenfelüknél, így 20–7-re behúzták a találkozót.

A vendégek legeredményesebb játékosa Lars ten Broek volt, aki négy góllal járult hozzá a győzelemhez.

A Pécshez hasonlóan a Szeged is sokáig kapaszkodott a fővárosi ellenfelére, a félidőben még csak kétgólos volt a Vasas előnye.

A harmadik játékrésztől azonban tempót váltottak a vendégek és egészen kilenc gólig növelték a különbséget, amibe a hazaiaknak már nem igazán volt beleszólásuk – 8–17 lett a vége.

A meccsen Konarik Ákos és Burián Gergely is három találatig jutott a Vasas oldalán.

VÍZILABDA
FÉRFI OB I
PVSK-Mecsek Füszért–Genesys OSC Újbuda 7–20
(2–2, 1–6, 2–7, 2–5)
G:
Lajkó 3, Imre K., Keresztúri, Szabó G., Vogel Simon, ill. Ten Broek 4, Baksa B., Vigvári Vince 3-3, Aranyi M., Gaszt, Rossi, Tóth M. 2-2, Szalai P., Várnai.
Szegedi VE–A-Híd VasasPlaket 8–17
(3–5, 2–2, 1–5, 2–5)
G: Leinweber 3, Sziládi, Tóth Gy. 2-2, Bóbis B., ill. Burián, Konarik 3-3, Bátori, Bedő, Sélley-Rauscher 2-2, Batizi, Dala D., Dedovics, Lakatos S., Sz. Rasovics