Férfi vízi ob I: 18 év után ismét döntőben az FTC

LAKNER GÁBORLAKNER GÁBOR
2018.04.25. 21:11
Nem lehetett megállítani az FTC-t (Fotó: Földi Imre)
Az FTC 8–4-re legyőzte az OSC-t a férfi vízilabda ob I elődöntőjében, így 18 év után ismét ott lesz a fináléban.

A férfi vízilabda ob I rájátszásának első játéknapján a nyolc párharc felében volt esély arra, hogy rögtön egy mérkőzésen eldőljön a továbbjutás, és ez mind a négyen meg is történt.

Az egyik ilyen párharc az FTC és az OSC csatája volt a döntőbe jutásért, amelyet a zöld-fehérek vártak jelentős, 6–0-s előnyből az egyik fél hetedik megszerzett pontjáig tartó küzdelemben. Az első gólt ugyan a vendég újbudaiak lőtték, de aztán beindult az Eurokupa-győzelemért nemcsak saját közönségétől, hanem a vendégszurkolóktól és -játékosoktól is tapsot kapott FTC. Varga Zsolt együttese sorozatban hatszor vette be Bisztritsányi Dávid kapuját, és ezzel gyakorlatilag el is döntötte a továbbjutás kérdését. Térfélcsere után ugyan felélénkült az OSC, egyből küzdelmesebb is lett a mérkőzés, de a különbség már túl nagy volt ahhoz, hogy a vendégeknek legyen esélyük a fordításra. A találkozót jobban kezdő FTC 8–4-re győzött, és tizennyolc év után újra ellenfélre vár a fináléban.

A másik elődöntő annál több izgalmat tartogatott, köszönhetően annak, hogy a Szolnok és az Eger is a védekezés magasiskoláját mutatta be. Arra kevesen számítottak, hogy a két élcsapat mérkőzésén két negyed alatt mindössze egyetlen gól esik, pedig így történt. A folytatásban sem záporoztak a találatok, a Szolnok irányított, a lépéshátrányban lévő Eger tizenegy másodperccel a vége előtt azonban kiegyenlített. Az eredmény 3–3 lett – máskor egy negyed alatt lőnek ennyit a csapatok –, így jöhettek az ötméteresek. Abban két teljes körön át senki sem hibázott, a tizenegyedik párban aztán az egri Braniszlav Mitrovics kivédte a szolnoki Andrija Prlainovics próbálkozását, míg Sztrahinja Rasovics nem hibázott. Így az Eger idegenben győzött a címvédő ellen, lépéselőnybe került, és jövő szerdán hazai pályán akár a döntőbe jutást is kiharcolhatja.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
RÁJÁTSZÁS, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
ELŐDÖNTŐ
FTC-PQS–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 8–4 (3–1, 3–0, 0–2, 2–1)
Komjádi uszoda, 400
néző. V: Molnár P., Rubos
FTC: VOGEL SOMA – Sedlmayer, VÁMOS 2, JAKSICS 2, Szirányi, Varga Dénes 1, Mitrovics. Csere: Madaras, MANHERCZ K. 1, Nikics, Varga Dániel 1, Jansik Sz. 1, Német T. Edző: Varga Zsolt
OSC: Bisztritsányi – Drasko Brguljan, BURIÁN 2, Randjelovics, Seman, KOVÁCS GÁBOR 2, Hegedüs G. Csere: Szabó B., Juhász Zs., Bundschuh, Ubovics, Tóth M. Edző: Tóth László
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 6/1
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye: 9–0, az FTC javára
Varga Zsolt: – Ennek a mérkőzésnek a legnagyobb jelentősége, hogy tizennyolc év után újra bajnoki döntőt játszhat a Fradi. Hosszú és nehéz út vezetett idáig, a sikerből a klub minden alkalmazottja kivette a maga részét. Hullámzó volt a találkozó, két negyeden át jól ment a játék, aztán kicsit felpuhultunk, akadtak koncentrációs hibák, de összességében magabiztosan nyertünk.
Tóth László: – Jobb mérkőzést játszottunk a Fradival, mint a legutóbb, még ha négy góllal is kaptunk ki. Ha kicsit jobban összpontosítunk, lehetett volna még szorosabb az eredmény. Összességében ebben az évben jobb volt az FTC, mi szusszanunk egyet, majd készülünk a hátralévő Bajnokok Ligája-mérkőzésekre és a harmadik helyért zajló párharcra. Ha már időnként szoktuk szidni a játékvezetőket, akkor jegyezzük meg azt is, hogy ma korrekt bíráskodást láthattunk.

KORÁBBAN
SZOLNOKI DÓZSA–ZF–EGER 3–3 (0–0, 1–0, 1–1, 1–2) – ötméteresekkel 10–11

Szolnok, 500 néző. V: Petik A., Dódog Sz.
SZOLNOK: NAGY V. – Bátori, Jansik D., PRLAINOVICS 2, Mezei, Zalánki 1, Gocics. Csere: Kardos G. (kapus), Hangay, Alekszics, YOUNGER, Milos Csuk, Kis G., Fülöp B. Edző: Cseh Sándor
EGER: B. MITROVICS – Rasovics 1, HOSNYÁNSZKY, KOVÁCS G. 1, Bedő, Vlahopulosz, Csucskovics 1. Csere: Csiszár (kapus), Angyal, Avramovics, Lőrincz, Decker Á., Hárai , Biros B. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 11/1, ill. 10/1
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 6–3, az Eger javára
Cseh Sándor:
– Az Egerrel úgy játszottunk 3–3-at a rendes játékidőben, hogy jól és kiváló hozzáállással vízilabdáztunk. A vendégek hősiesen védekeztek, és ötméteresekkel megnyerték a rangadót.
Dabrowski Norbert: – Úgy érzem, hogy volt kettő és két és fél negyed, amikor nem voltunk meccsben. Ebben az időszakban a Szolnok eldönthette volna a mérkőzést. Ezt követően feljöttünk, és az orosz rulett nekünk sikerült jobban.

AZ 5–8. HELYÉRT
PANNERGY MISKOLCI VLC–RACIONET HONVÉD 8–3 (3–0, 3–1, 1–2, 1–0)
Miskolc, Kemény Dénes Városi uszoda, 300
néző. V: Mucskai P., Kovács Cs. Tamás
MISKOLC: CSOMA – NAGY Á. 2, Bowen, Milicsics 1, Vadovics 1, Misics 1, Halek. Csere: Berta 1, Sánta, KUZMENKO 2, Jakab D., Hornyák, Lukács D. Edző: Sike József
HONVÉD: Decker A. – Gyárfás T., Balakirev, Szívós M., SIMON R. 2, Illés, Manhercz Á. Csere: Kiss B., Vad Levente, Simon A., Irmes 1, Hertzka. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 5/–, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/–
Kiállítva (végleg cserével): Berta (21. p.)
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye: 7–1, a Miskolc javára
Sike József: – Nekünk sokkal több volt a veszítenivalónk, mint ellenfelünknek. Kétségtelen tény, hogy az állományunk erősebb, mint a kispestieké. Tény, hogy hat–nullás vezetésünk után képesek voltak nehéz perceket okozni, és ha szereztek volna még egy-két gólt, akár nagy dráma is kialakulhatott volna a találkozón. Örülök, hogy a BVSC elleni sokk után talpra tudtunk állni. Edzőkollégámnak pedig példaértékű pályafutásához szeretném elismerésemet kifejezni.
Vad Lajos: – Reális a különbség, hiszen az első és a második negyedben valósággal állva hagytak bennünket a miskolciak. A harmadik és a negyedik negyedben már tetszetős játékra voltunk képesek, örömteli számomra, hogy sok fiatalt tudtam bedobni a mély vízbe. Tagadhatatlan tény ugyanakkor és ezt többször mondtam már, hogy alsóházi csapat vagyunk, de egy centerrel képtelenség felvenni a harcot a vetélytársakkal.

MKB EUROLEASING BVSC-ZUGLÓ–DVSE 10–4 (1–2, 3–1, 4–1, 2–0)
Szőnyi út, 200 néző. V: Németh A., Kovács B.
BVSC: SZAKONYI – Mészáros Cs. 1, PÁSZTOR M. 4, Török B. 1, Kovács P., Czigány, Csapó M. Csere: Ambrus F., Sugár P. 1, Várnai, Szabó B., MÁTYOK 3. Edző: Szűcs Levente
DEBRECEN: Lévai – Macsi, Oros, Süveges, DURIK 2, Kállay 1, Szőke 1. Csere: Obradovics, Vidovics, Fejős, Fekete G., Somlai, Smitula. Edző: Komlósi Péter
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 10/3
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 0/0
Kipontozódott: Török B. (25. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Szőke (24. p.)
Sárga lap: Komlósi Péter (15. p.), Szűcs Levente (24. p.)
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 6–3, a BVSC javára
Szűcs Levente:
– Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk, de nem hatgólos különbséggel. Ennek a csapatnak az az erőssége, hogy az első másodperctől beleáll a mérkőzésbe. Ma nem volt meg. Örülök, hogy nyertünk, de a játék képe alapján két és fél negyeden keresztül a valós tudásunk alatt játszottunk.
Komlósi Péter: – A mai meccset nehéz értékelni. A BVSC bizonyította, hogy stabil helyük van a rájátszásban. Az első két negyedben nagyon jól álltuk a sarat, de a második félidőre fejben és erőben is elfogytunk.

A 9–12. HELYÉRT
PVSK MECSEKFÜSZÉRT–METALCOM SZENTES 11–6 (5–2, 2–2, 4–0, 0–2)
Pécs, 210
néző. V: Csanády Zs., Csizmadia Zs.
PÉCS: JÓZSA – HORVÁTH ZS. 2, Chilko 1, Csacsovszky E. 1, CSABA 3, Szatmári 1, CSACSOVSZKY A. 2. Csere: Barát (kapus), Rakonjac 1, Krizsán, Opacak, Lajkó, Sebestyén, Safrankó. Edző: Lukács Gergely
SZENTES: György – Hegedűs B., Palotás 1, Nagy M. 1, Werner 1, SOMOGYI B. 2, Vörös. Csere: Meixner (kapus), Takács J., Pellei K., Pellei F. 1, Tóth Gy., Kiss K., Kókai. Edző: Pellei Csaba
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 5/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill 1/1
Kipontozódott: Kiss K. )27. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Hegedűs B. (30. p.)
Sárga lap: Lukács G. (32. p.)
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 6–3, a Pécs javára
Lukács Gergely: – Nagyon motiváltam és fegyelmezetten játszottunk három negyed alatt eldöntöttük a mérkőzést. Jól védekeztünk, de már a szentesi meccsre kell koncentrálnunk.
Pellei Csaba: – Csalódott vagyok, a Pécs minden poszton fölénk kerekedett, otthon egy másik Szentes lesz a medencében, most derül ki, hogy ki az igazi sportember.

KAPOSVÁRI VK–VASASPLAKET 8–8 (2–0, 2–2, 3–3, 1–3) – ötméteresekkel 6–5
Kaposvár, 200
néző. V: Homonnai, Tordai
KAPOSVÁR: KRÉMER – KOVÁCS O. 1, Giga, Dobos D., Tóth K. 1, VINDISCH 4, JUHJÁSZ-SZELEI 1. Csere: Palotás S., Pataki, Varga Zs. 1, Sántavy, Németh L. Edző: id. Berta József
VASAS: Jónás Gy. – BENCZ 3, Bóbis 1, Séllay-Rauscher 1, Simon H. 1, Hőna, Takács B. Csere: Hajdú A., LADÁNYI 1, Babay, Trombitás, Marnitz G., STEINMETZ Á. 1. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 10/1, ill. 11/6
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Takács B. (25. p.), Babay (26. p.), Sántavy (31. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Varga Zs. (28. p.)
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 6–3, a Kaposvár javára
id. Berta József: – Idei tizenharmadik bajnoki mérkőzésünkön is megőriztük a veretlenségünket, de ez a meccs látványos nagy kínlódás volt.
Földi László – Akárcsak a bajnoki alapszakaszban, most is négy gólos előnyt adtunk a házigazda kaposváriaknak. Sikerült felzárkóznunk, s a végén a büntetőpárbaj döntött a hazaiak javára.

A 13–16. HELYÉRT
TATABÁNYAI VÍZMŰ SE–UVSE 7–6 (3–0, 1–2, 2–3, 2–2)
Tatabánya, 200 néző.
V: Székely B., Ifj. Kenéz Gy.
TATABÁNYA: JÁSZBERÉNYI – HOPPÁL 2, KOLOZSI 3, Kalanovics, MÁTHÉ, Katonás, Márkus. Csere: Kuncz, Francsics, Kolarik 1, Szentesi Á., Szabó B. 1, Fazekas T. Edző: Zantleitner Tamás
UVSE: LABONCZ – Korényi 1, MAJOR 1, Keresztúri 1, Baksa, Tóth Z. 1, Szentesi D. Csere: KONARIK 2, Knézy, Dala D., Korbács, Rábavölgyi, Németh D. Edző: Németh Zsolt

Zantleitner Tamás:
– Jól kezdtünk, ez meghatározta az egész találkozó menetét. Utána viszont túlságosan biztonsági játékra törekedtünk, és hamar ráültünk az eredményre.
Németh Zsolt:
– Jó meccset játszottunk egy erős Tatabánya ellen. Fiatal csapatom derekasan helytállt, ha egy-két helyzetünket még kihasználjuk még érdekesebb lehetett volna a mérkőzés.

AVUS SZOMBATHELY–CONCITECH SZEGED 12–7 (4–0, 2–1, 3–5, 3–1)
Szombathely, 50
néző. V: Homonnai D., Bereczki M.
SZOMBATHELY: Horváth A. – Kiss Cs., Garancsy 1, BASARA 3, Ekler B. 1, POLOVIC 3, BAJ 2. Csere: Takács K. 2, Kurucz, Kutasi, Juhász, Ukumanov, Baranyai. Edző: Matajsz Márk
SZEGED: Molnár D. – Berki, Farkas K., KORBÁN 2, Irmes 1, Baróthy, Fodor P. Csere: Mickics, Zsigri 2, Sikter, SZILVASÁN P. 2, Mekkel. Edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 3/3
Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc végeredménye: 7–0, az AVUS Szombathely javára
Matajsz Márk: – Ilyen mérkőzésre számítottam. Jól szálltunk vízbe a Szeged ellen, és már az első két negyedben biztos vezetést tudtunk szerezni. Sajnos a harmadik negyedben már nem mindig voltunk ott fejben a mérkőzésen, de az utolsó negyedre ismét sikerült összpontosítanunk és így biztosan nyertünk. Úgy érzem, hogy elértük célunkat, mert sikerült kiharcolnunk a bennmaradást.
Varga Péter: – Gratulálok a Szombathelynek, sajnos mint minden mérkőzésen, most is elkövettük azokat a hibákat, amely az ellenfelet hozta előnyös helyzetbe. Hat–null után már vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, de ennyi futotta az erőnkből most.

Az együttesek a rájátszás első körébe magukkal viszik az alap- vagy a középszakaszban egymás ellen elért eredményeiket. Ezekkel együtt tartanak a párharcok az egyik fél hetedik pontjáig. Döntetlennel nem érhet véget mérkőzés, ha szükséges, büntetők következnek, és a győztes minden esetben három pontot szerez.