Még mindig szeszélyesek a lányok

G. A., SZ. G.G. A., SZ. G.
2004.07.30. 22:47
Az olaszok elleni kiadós vereség után péntek délelőtt a világbajnok amerikaiakat verő görögökkel kellett meccselnie a magyar válogatottnak, s Faragó Tamás nem változtatott az előző napi, sikerélmény nélkül maradó kezdő hetesen, amit így indokolt: "Kíváncsi vagyok, hogy a véletlen műve volt a csapnivaló játék, vagy mélyebben meghúzódó okai vannak."
Sós Ildikó mind a két pénteki mérkôzésen kitett magáért a kapuban (Fotó: Czagány Balázs)
Nos, jelentős fordulatot vett a csapat, amely kezdett megfelelni Faragó kívánalmainak, azaz kevesebb volt a ki nem kényszerített hiba, javult a lövőszázalék, és a kevésbé jó formát kifogók is megfelelően segítették a többieket. Különösen a védekezéssel lehetett elégedett a szakvezető, aki elmondta, hogy Kisteleki egyre inkább helyet követel magának a csapatban, Sós remekül védett, Stieber pedig ismét domináns szerepet vállalt. Faragó a nők kiszámíthatatlanságával magyarázta, hogy a délelőtti programban minden olyan csapat nyert, amelyik csütörtökön este betlizett - különösen az olaszok kazahok elleni kudarca lepett meg mindenkit.
Az esti meccsen újra előjött a "női szeszély". Úgy tűnt, az olimpiai bajnoki címre esélyes amerikaiakat egy laza két-három gólos veréssel küldjük aludni, de másképp történt. A harmadik negyed végén 6-2-nél Kisteleki tízméteres fórral úszott kapura, de túllóbálta a ziccert és leverték a kezéről a labdát. A kétperces pihenő alatt aztán újra száznyolcvan fokos fordulatot vett a csapat és a negyedik periódust 0-4-re elbukta. "Három negyeden át szakmailag tökéletes játékot produkáltunk, az amerikaiak sem hitték el, hogy 6-2 ide - értékelte Faragó a meccs nagyobb részét. - Nem mondom, ellenfelünk talált gólokat is szerzett, de csak magunkat okolhatjuk, amiért nem tudtunk nyerni. Az a lány lőtt három gólt, akire felhívtam a figyelmet, ráadásul színes bőrű, könnyen meg lehet különböztetni. Túl bonyolult volt... Két és fél perccel a vége előtt még 6-3 volt. Harminchat másodperccel a vége előtt lőtték az ötödik gólt. Aztán támadásban leszereltek minket, kaptak egy fórt, amit időkérés után, hét másodperccel a vége előtt belőttek." A tanulság nem feltétlenül annyi, hogy a nők szeszélyesek. Ha az ellenfél három negyed alatt csak két gólt lőtt, nem biztos, hogy a negyedikben nem lő négyet.

Magyarország - Görögország 12-6
(2-1, 4-0, 6-3, 0-2)
Gorizia, 200 néző. V: Harrod (ausztrál), Rodriguez (spanyol)
MAGYARORSZÁG: SÓS - KISTELEKI D. 3, Primász, Tiba, Zantleitner 2, STIEBER 2, Valkay Á. 1. Cs: Szremkó 1, Drávucz 2, Valkay E., Pelle, Györe 1. Szövetségi kapitány: Faragó Tamás
GÖRÖGORSZÁG: Ellinaki - Pateru, Kozompoli 1, Oikonomopolu, Rumpeszi 2, Moraitidu, Karapataki 2. Cs: Aszilian, Melidoni, Lioszi, Karagianni, Lara, Moraiti 1. Szövetségi kapitány: Kiriakosz Joszifidisz
Gól - emberelőnyből: 3/0, ill. 11/5

Magyarország - Egyesült Államok 6-6
(2-1, 1-1, 3-0, 0-4)
Gorizia, 500 néző. V: Grosso (olasz), Harrod (ausztrál)
MAGYARORSZÁG: SÓS-Kisteleki D., Drávucz 1, Tiba 1, Zantleitner, STIEBER 1, Valkay Á. 1 Cs: Pelle 1, Györe, Szremkó 1, Primász, Valkay E. Szövetségi kapitány: Faragó Tamás
EGYESÜLT ÁLLAMOK: Frank-Lorenz 1, VILLA 3, Moody, Beauregard, Petri, Stachowski 1. Cs: Rulon 1, Dingeldein, Estes, Golda, Munro. Szövetségi kapitány: Guy Baker
Gól - emberelőnyből: 5/1, ill. 4/2
Négyméteresből: 1/1 ill. -

Egyesült Államok-Ausztrália 9-6, Kazahsztán-Olaszország 8-7. Az állás: 1. Magyarország 3 (22-20), 2. Egyesült Államok 3 (20-20), 3. Ausztrália 2 (20-14), 4. Olaszország 2 (15-12), 5. Görögország 2 (14-17), 6. Kazahsztán 2 (13-21). A Görögország-Kazahsztán és az Olaszország-Ausztrália találkozó lapzártánk után ért véget.