Vizes vb: Hosszú ötödikként jutott döntőbe 400 vegyesen – ez történt délelőtt

CS. M.CS. M.
2022.06.25. 09:47
Hosszú Katinka akár még éremért is küzdhet este (Fotó: Török Attila)
Elérkeztünk a hazai vizes világbajnokság nyolcadik versenynapjához, amikor lezárul a medencés úszás programja. Az utolsó napon a magyar versenyzők közül még Hosszú Katinkának és Mihályvári-Farkas Viktóriának szurkolhattunk a 400 vegyes előfutamában: előbbi az ötödik helyen jutott be az esti döntőbe, míg utóbbi a 9. helyen zárt.

Három előfutamot (egyben középdöntőt) rendeztek női 400 m vegyesen a medencés úszóprogram utolsó napján, melyből az elsőn mindössze hárman indultak. A másodikat – ahogyan arra számítani lehetett – a 15 esztendős kanadai Summer McIntosh nyerte meg, 4:36.15-ös idővel, ami végül elégnek bizonyult ahhoz, hogy a legjobb eredménnyel kvalifikálja magát az esti döntőbe.

Ezután jött Hosszú Katinka és Mihályvári-Farkas Viktória előfutama: Hosszú erősen kezdett, féltávnál elsőként fordult, s bár a futam egy szakaszán úgy tűnt lassul, végül elsőként is ért célba, 4:39.15-ös időeredménnyel. Ez összesítésben az ötödik helyre volt elég.

Hosszú az M4 Sportnak: A pihenő egyértelműen jól jött. Sejtettem, hogy ez az utolsó előfutam sokkal lassabb lesz, mint a második, de szerencsére be tudtam jönni az első helyre. Ez nem a legjobb idő tőlem, de őszintén, nem is akartam kiúszni magamat, remélem az estém még jobban sikerül.

Mihályvári-Farkas szinte végig a negyedik helyen haladt, itt is ért be, de a 4:41.16-os ideje csak az összesített kilencedik helyre volt elég.

Mihályvári-Farkas Viktória könnyek között nyilatkozott az M4 Sportnak:Az igazság az, hogy ennyire még soha nem fájt a 400 vegyes, pedig fiatal korom ellenére leúsztam már jó párszor. Nem gondolom, hogy az lett volna a baj, hogy túl lassú volt ez a futam, csalódott vagyok, de idén ez a legjobb időm ezen a távon, szóval legalább valami pozitívum van benne... Azért vagyok itt, hogy tanuljak, fejlődjek, ez most így sikerült, de örülök, hogy itt lehettem. Még van egy Európa-bajnokság augusztusban, megpróbálom a legjobbamat nyújtani. Mondanám, hogy elégedett vagyok, de nem...