Úszó Eb: 16 éves svédé az arany, Dara Eszter a hatodik 100 m pillangón

2010.08.13. 18:16
A 16 éves Sarah Sjöström nyerte meg a 100 méteres női pillangóúszás döntőjét a budapesti úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A svéd versenyző mögött a brit Francesca Halsall, a harmadik pozícióban a szintén svéd Therese Alshammar végzett.

A döntő egyetlen magyar résztvevője, a nyolcas pályán úszó Dara Eszter a hatodik helyen zárt 58:79-es idejével.

„Nagyon fáradtnak érzem magam, ez volt a hetedik szám, amelyben úsztam, és még valószínűleg kettő hátra van. Nagyjából elégedett vagyok a hatodik helyezéssel, és bár az idei legjobbamat úsztam, akár jobb időt is elérhettem volna" – mondta Dara a célba érkezés után, hozzátéve: bár az előző napi váltógyőzelmet nem követte nagy ünneplés, egy ilyen diadal után, az Eb hajrájában nehéz felpörögni a következő számra.