Tenisz: micsoda nap! Medvegyev és Cicipasz is kikapott

2023.06.15. 19:50
Cicpiasz a második fordulóig jutott Stuttgartban (Fotó: Getty Images)
A héten megkezdődött a füves pályás teniszszezon – mi magyarok Fucsovics Márton révén Stuttgartban vagyunk érdekeltek, ám a hollandiai 's-Hertogenboschban is zajlik az élet, a világranglista harmadik helyezettje, az orosz Danyiil Medvegyev csütörtökön meglepetésre kikapott a francia Adrian Mannarinótól.

Ahogyan arról beszámoltunk, a stuttgarti 250-es besorolású férfi tenisztorna második fordulójában a világranglistán 86. helyen álló Fucsovics Márton döntő játszmában legyőzte a rangsorban a 64. helyet elfoglaló kínai Vu Ji-pinget, így készülhet a pénteki negyeddöntőre, amelyben a második kiemelt amerikai Taylor Fritz lesz az ellenfele.

Stuttgartban a csütörtöki játéknap záró mérkőzésén kikapott a világranglista ötödik helyezettje, a görög Sztefanosz Cicipasz. Legyőzője a rutinos, 36 éves francia Richard Gasquet, aki pályafutása csúcsán, 2007-ben a hetedik helyen is tanyázott a rangsorban, amelyben jelenleg az ötvenötödik. Összecsapásuk háromszettesre sikerült, a francia az elsőt (7:6) és a harmadikat (7:5) vitte el, 2:19 óra alatt nyert. Gasquet nem mellesleg pályafutása során 600. alkalommal nyert ATP-meccset.

Hollandiában is tapasztalt francia sportoló okozott meglepetést, a 34 éves Adrian Mannarino ugyancsak három szettben nyert a torna első kiemeltje, a világranglistán harmadik orosz Danyiil Medvegyev ellen. Mannarino pályafutása során először nyert top hármas játékossal szemben, az ezt megelőző tíz ilyen találkozón vereséget szenvedett.