Tenisz: sikerrel vette a selejtező első akadályát Fucsovics

SZ. R.SZ. R.
2022.05.07. 18:31
Fucsovics egy lépéssel közelebb a főtáblához Rómában (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton szoros mérkőzésen győzte le 4:6, 6:1, 6:4-re az ATP-világranglista 83. helyén rangsorolt amerikai Denis Kudlát a salakpályás római mesterverseny selejtezőjének első fordulójában.

Nem jutott döntőbe Valkusz Mauthausenben
Noha a 23 esztendős magyar teniszező a negyeddöntőben az ATP-világranglistán 85. helyen rangsorolt John Millmant legyőzte, az elődöntőben 6:2, 6:4-re kikapott az osztrák Jurij Rodionovtól a mauthauseni ATP-challengertornán.

Az ATP-világranglistán 50. magyar teniszező már a második gémben brékelőnyben került, de ezt hamar elbukta, hátrányba is került, így az első szettet 6:4-re el is bukta. A második játszmában aztán Fucsovics már összeszedettebb tenisszel rukkolt elő, semmire, majd 30-ra is brékelt, így 6:1-es sikerrel egyenlített a szettek állásában.

A döntőszettben aztán Kudla kezdett jobban, 2:1-nél brékelni tudott, de ezt az előnyét rögtön elbukta saját adogatásánál, majd Fucsovics 4:4-nél a negyedik bréklabdáját kihasználva 5:4-re fordított. Ez aztán elég volt ahhoz, hogy megnyerje a mérkőzést, saját szerváját 15-re hozta, így a játszmát is 6:4-re.

Fucsovics Márton ellenfele a főtáblára jutásért a selejtező második körében a szerb Dusan Lajovics lesz vasárnap 10.00 órától.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (6 008 725 euró, salak)