Tenisz: Babos háromszettes meccs után negyeddöntős

2015.04.29. 15:32
Bejutott a negyeddöntőbe a 250 ezer dollár összdíjazású marrákesi WTA-tornán Babos Tímea, aki az egyes 2. fordulójában brazil riválisát győzte le három szettben.
15 CENTIS LYUKAT TÚRT A PÁLYÁN
„Nagyon jól indult a meccs, nyilván a hat:nulla is mutatja – olvasható Babos értékelése a saját honlapján, a babostimea.hu-n. – De ettől függetlenül szoros labdamenetek és gémek voltak. Aztán a második szettben valami nagyon érdekes történt. Egy ejtésre csúsztam, és úgy feltúrtam a pályát, hogy egy tizenöt centiméteres lyuk lett ott... Állt a játék húsz percet, próbálták megcsinálni. Újraindult a meccs, de rá három pontra ugyanott csúsztam még egyet, és ugyanaz történt... Így pályát kellett cserélni. Nem jött jól nekem a helyzet, Pereira el is húzott öt:egyre. Aztán visszajöttem a meccsbe, tie-breakre mentettem, de elbuktam hét–ötre. Nem volt egyszerű felállni onnan, de küzdöttem, ahogy bírtam. És ez kifizetődött szerencsére. Nagyon kemény meccs volt, nagyon értékes győzelemnek tartom a mait. És persze boldog vagyok a nyolc közé jutással! Remélem, még nincs vége.”

A közel három órás csata első játszmában a magyar éljátékos gémet sem engedélyezett dél-amerikai riválisának – Babos rögtön nullra nyert brékkel indított –, és így 25 percnyi játékot követően máris szettelőnybe került. A második játszma viszont majd' másfél óráig tartott, és Babos 1:5, két elbukott adogatójátékot követően után jutott el a rövidítésig, ahol szintén az elveszített adogatások domináltak. Babosnak négy volt, ellenfelének három. Viszont 7–5-tel Pereira jött ki jobban, és egyenlített. A 52 perces döntő játszmában Babos elbukott szervagémmel kezdett, de egy brékkel azonnal hozta az ikszes állást, majd 3:1-re meglépett. Brazil ellenfele akkor még mentett egyet (3:3), de a találkozót végül elbukott adogatása zárta le.

Babos a negyeddöntőben Flavia Pennettával találkozik. A világranglista 26. helyén álló olasszal még nem mérte össze erejét.

A magyar játékosnak a délután folyamán még párosban is volt jelenése, és ott is diadalmaskodott. Kristina Mladenoviccsal így már elődöntősök.

WTA-TORNA, MARRÁKES (250 000 dollár, salak)

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Mladenovic (francia)–Arruabarrena-Vecino (spanyol)
Pennetta (olasz, 3.)–Babos (magyar)
Knapp (olasz)–Szvitolina (ukrán, 4.)
Schmiedlová (szlovák, 7.)–Bacsinszky (svájci, 2.)

PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Bonaventure, Schuurs (belga, holland) 7:5, 7:5