Rafael Nadal győzelmét hozta a spanyol házi rangadó Madridban

2008.10.17. 23:21
Roger Federer után Rafael Nadal is bejutott a madridi mesterverseny elődöntőjébe, miután 6:4, 6:4-re megverte honfitársát, Feliciano Lópezt. A világelsőnek mindkét játszmában elég volt egyszer elvennie ellenfele adogatójátékát, mivel saját szervagémjeit mindig hozni tudta.
Nadalon nem látszott, hogy sérülten vállalta a játékot
Fotó: Reuters

Ezt megelőzően négyszer játszott egymás ellen a két spanyol, és első alkalommal (2003-ban) ugyan López nyert, az azt követő három összecsapásukat már Nadal nyerte meg, igaz, mindet salakon.

A több illusztris vendég által megtekintett mérkőzésen az ötödik játék hozta meg az első bréket, ekkor Nadal került 3:2-es előnybe. A balkezes López ezzel nehéz helyzetbe került, mivel fogadóként esélye sem volt Nadal ellen, aki a játszma utolsó játékáig mindössze egy labdamenetet veszített el szervája után.

A 6:4-re megnyert első szett után a világelső tovább folytatta meggyőző játékát, első szerváit 83 százalékban beütötte, így hiába zárta ász nélkül a találkozót, nem izzadt meg különösebben adogatójátékainál.

4:4-ig López is vigyázott sajátjaira, ekkor azonban Nadalnak elég volt egy bréklabda, élt a lehetőséggel, így 5:4-nél már csak egy lépés hiányzott neki az elődöntőbe jutáshoz. Ekkor bizonytalanodott el először a 22 éves mallorcai, de harmadik mérkőzéslabdáját végül értékesítette, így ő nyerte meg a két spanyol csatáját.

A mérkőzés után Nadal elmondta, hogy nem teljesen egészségesen vállalta a játékot:

„Kemény szituáció volt, mivel a meccs előtt kezelni kellett a vállamat, így különösen nagy öröm számomra, hogy nyerni tudtam” – mondta a versenyt 2005-ben megnyerő teniszező, aki a Karlovic–Simon párharc győztesével találkozik majd a négy között.

Többek között Zinedine Zidane is megtekintette a találkozót

ATP-MESTERTORNA, MUTUA MADRILENA MASTER, MADRID (3 120 000 dollár, kemény pálya)