Novak Djokovic másodszor is vereséget szenvedett Sanghajban

2007.11.13. 12:22
Második mérkőzésén is vereséget szenvedett a szerb Novak Djkovics a férfi teniszezők Mesterek Kupáján, Sanghajban. A világranglista harmadik helyén álló délszláv tehetséget a tornára nyolcadikként kijutó Richard Gasquet verte 6:4, 6:2-re. A találkozó mindössze 1 óra 25 percig tartott.
Novak Djokovic elfáradt év végére, és második vereségét szenvedte el Sanghajban
Reuters
Reuters

Novak Djokovics már nem juthat tovább az elődöntőbe a férfi teniszezők évzáró csúcstalálkozóján, a Mesterek Kupáján, mert második vereségét is elszenvedte.

Az élmezőnybe idén berobbant, de a szezon végére láthatóan pszichésen és fizikailag is teljesen elfáradó szerb játékos a spanyol David Ferrer után Richard Gasquet-től is úgy kapott ki, hogy a meccsen végig az történt, amit az ellenfél akart.

Gasquet az első szettben kétszer öt lehetőségéből vette el Djokovics adogatását, és mivel a délszláv kitűnőség csak egyszer tudott visszavágni, a játszmát 6:4-re a francia nyerte.

A második felvonásban 1:1-es állás után oda-vissza „brékelték” egymásta küzdő felek. Először Gasquet nyerte el simán Djokovics adogatását, de a Monte-carlóban élő belgrádi sztár ekkor még azonnal visszavette az előnyt.

Ezt újabb Gasquet-brék követte, de a következő gémben Djokovicsnak újra volt esélye a visszavágásra, más kérdés, hogy ezúttal nem tudott élni vele.

Sőt 4:2-nél ismét simán elveszítette a saját adogató játékát, és 5:2 után Gasquet már könnyedén lezárta a mérkőzést.

Novak Djokovics ezt megelőzően kétszer találkozott Richard Gasquet-vel, és mindkét találkozón ő győzött. Most először szenvedett vereséget a 21 éves franciától.

Djokovics az utolsó csoportkörben a 2. helyen kiemelt Rafael Nadallal, míg Richard Gasquet David Ferrerrel talákozik.