La Liga: Ramos is betalált – nyert a Sevilla; hatgólos döntetlen Madridban

B. D. K.B. D. K.
2024.03.02. 20:30
Ötgólos meccset nyert meg a Sevilla (Fotó: Getty Images)
A Sevilla hazai pályán 3–2-re legyőzte a Real Sociedadot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójának szombati első mérkőzésén.

Háromesélyes mérkőzésnek indult, de Juszef En-Nesziri gyorsan tett arról, hogy a Real Sociedad ne nagyon reménykedjen a győzelemben. A Sevilla játékosa már az első negyedórában duplázott: a 11. percben egy kipattanó után szerezte az első gólját (1–0), míg két perccel később éles szögből bombázott a kapuba (2–0).

Az első félidő vége előtt büntetőt kapott a vendégcsapat, s André Silva higgadtan értékesítette (2–1).

A második játékrész közepén aztán Sergio Ramos a kissé szerencsés labdaérintésével visszaállította a kétgólos hazai előnyt (3–1).

A Real Sociedad a 92. percben Brais Méndez szabadrúgásból szerzett góljával feljött egyre, de a maradék öt percben már nem tudott egyenlíteni (3–2). Az alsóházban lévő Sevilla tehát otthon tartotta a három pontot, míg vereségével a Real Sociedad maradt a 7. helyen.

A Rayo Vallecano a 89. percben szerzett vezetést a Cádiz ellen Florian Lejenunne révén, ám a 103. percben (!) Javi Hernández egyenlített, így 1–1 lett a vége. A hosszú játékidő oka, hogy a második félidőben egy időre fel kellett függeszteni a játékot a neves esőzés miatt.

A Getafe kétgólos előnyre tett szert az első félidőben a Las Palmas ellen, ám a vendégek behozták a hátrányukat a második játékrészben. Az 59. percig három-három gólt szereztek a csapatok, de az utolsó félórában több találat már nem született…

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ
Sevilla–Real Sociedad 3–2 (En-Nesziri 11., 13., S. Ramos 65., ill. André Silva 45+5. – 11-esből, B. Méndez 90+2.)
Rayo Vallecano–Cádiz 1–1 (Lejenune 89., ill. J. Hernández 90+13.)
Getafe–Las Palmas 3–3 (Jaime Mata 11., Greenwood 14., Mkszimovics 45., ill. S. Ramírez 35., Cardona 50., El Haddadi 59.)
Valencia–Real Madrid 2–2 (Hugo Duro 27., Jaremcsuk 30., ill. Vinícius Júnior 45+5., 76.)