A csereként pályára lépő Modric döntött, a Real Madrid hazai pályán győzte le a Sevillát

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.02.25. 23:00
Modric tökéletes lövésével szerezte meg a vezetést a Real Madrid (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában a Real Madrid hazai pályán, Luka Modric góljával 1–0-ra legyőzte a Sevillát.

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ
REAL MADRID–SEVILLA 1–0 (0–0)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 74 969 néző. Vezette: Diaz de Mera (Fernández Buergo, 66.)
REAL MADRID: Lunyin – Lucas Vázquez, Nacho (Modric, 75.), Rüdiger, F. Mendy – Valverde, Kroos, Tchouaméni, Brahim Díaz (Ceballos, 90.) – Rodrygo (Álvaro Rodríguez, 90+4.), Vinícius Junior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
SEVILLA: Nyland – Jesús Navas (Juanlu, 75.), Badé, Sergio Ramos, Kike Salas (Nianzou, 90+1.) – Óliver Torres (Suso, 75.), B. Soumaré, M. Sow, Ocampos (Januzaj, 90+1.) – En-Nesziri, I. Romero (Véliz, 75.). Vezetőedző: Quique Sánchez Flores
Gólszerző: Modric (81.)

A spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésen a Real Madrid hazai pályán fogadta a Sevilla. A vendégek legutóbb 2008 decemberében tudtak győzelmet aratni a spanyol fővárosban, és bár előző két bajnoki meccsüket lehozták kapott gól nélkül, nem volt valószínű, hogy ez a sorozat ma este is folytatódni fog.

Sevilla-helyzettel indult a mérkőzés, a 8. percben Romero passzolt En-Niszirihez, a marokkói azonban ordító helyzetben a kapu fölé lőtt. Két perccel később gólt szereztek a hazaiak, Vinícius emelése után Lucas Vázquez lőtt a jobb alsóba. A játékvezető azonban a VAR segítségével érvénytelenítette a találtot egy korábbi szabálytalanság miatt. A 39. percben is megrezdült a Sevilla kapujának hálója, de Tchouaméni lövése után csupán az oldalhálóban landolt a labda. A félidőt Valverde átlövése zárta le, az uruguayi kísérlete után Nyland léc fölé tolta a labdát.

A második félidő is Valverde-lehetőséggel indult, a 49. percben az uruguayi a kapufát találta el. Az 52. percben betalálhatott volna a Sevilla is, de Ocampos remek külsős passza után Romero kapáslövését Lunyin bravúrral védte. A 60. percben közel ötperces játékmegszakításnak lehettünk tanúi, a találkozó játékvezetője, Diaz de Mera ugyanis megsérült. A maradék játékidőre Fernández Buergo, az addigi tartalék játékvezető vette át a helyét. A 75. percben nagyot húzott Carlo Ancelotti, aki pályára küldte Luka Modricot. A horvát a 81. percben a kifejelt labda után megcsinált egy cselt Soumaré mellett, majd 19 méterről a bal alsó sarokba lőtt. A győzelemmel hazai pályán erősítette meg éllovaspozícióját a Real Madrid. 1–0

26. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Cádiz–Celta Vigo 2–2 (Juanmi 66., Machís 90+10., ill. Aspas 11., Swedberg 58.)
Real Betis–Athletic Bilbao 3–1 (Ávila 13., Berchiche 38. – öngól, J. Cardoso 67., ill. Guruzeta 45+7.)
Kiállítva: Ni. Williams (Athletic, 40.)
Las Palmas–Osasuna 1–1 (Kirian Rodríguez 52., ill. Unai García 49.)
Real Madrid–Sevilla 1–0 (Modric 81.)
HÉTFŐN
21.00: Girona–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Almería–Atlético Madrid 2–2 (L. Romero 28., 64., ill. Á. Correa 2., De Paul 57.)
Barcelona–Getafe 4–0 (Raphinha 20., Joao Félix 53., F. de Jong 61., Fermín López 90+2.)
Alavés–Mallorca 1–1 (Benavidez 76., ill. Nasztaszics 88.)
A 14 órára kiírt Granada–Valencia meccset a valenciai tűzeset miatt elhalasztották.
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Real Sociedad–Villarreal 1–3 (Merino 87., ill. Comesana 17., 47., Sörloth 90+5.)