La Liga: a Sociedad a ráadásban szerzett góllal győzte le a Mallorcát

Sári RolandSári Roland
2024.02.18. 20:32
Sokáig nem bírt a Mallorcával a csíkos mezes Sociedad (Fotó: Getty Images)
A Real Sociedad idegenben 2–1-re legyőzte a Mallorcát, míg a Real Betis 0–0-s döntetlent játszott az Alavésszel a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában vasárnap.

Kevesebb mint négy perc elég is volt ahhoz a tabella 16. helyen álló szigeteki gárdának, hogy megszerezze a vezetést, Antonio Sánchez vette át a tizenhatosnál a labdát, amelyet kíméletlenül küldött be a kapu jobb alsó sarkába. Ezt követően a vendégek agresszívabban kezdték támadni a mallorcai kaput, aminek meg is lett az eredménye, a Sociedad még a félidő vége előtt egyenlített Kubo Takefusza csodálatos távoli találatával. A hosszabbításban ráadásul Antonio Raillo kiállításának köszönhetően emberelőnybe is került a baszkföldi csapat.

A fordulás után érthető módon már a Sociedad dominált, mégis sokáig nem tudta eldönteni a meccset. A 93. percben azonban megtört a jég: Mikel Merino fejesével a vendégcsapat megfordította a találkozót. 1–2

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Mallorca–Real Sociedad 1–2 (A. Sánchez 4., ill. Kubo 38., Merino 90+3.)
Real Betis–Alavés 0–0
Hétfőn játsszák
21.00: Athletic Bilbao–Girona (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Atlético Madrid–Las Palmas 5–0 (M. Llorente 15., 20., Á. Correa 47., 62. – a másodikat 11-esből, Depay 87.)
Osasuna–Cádiz 2–0 (Budimir 63., 90+1.)
Celta Vigo–Barcelona 1–2 (Aspas 47., ill. Lewandowski 45., 90+8. – a másodikat 11-esből)
Valencia–Sevilla 0–0
Villarreal–Getafe 1–1 (A. Moreno 56., ill. Makszimovics 24.)
Rayo Vallecano–Real Madrid 1–1 (Joselu 3., ill. De Tomás 27 – 11-esből)
Kiállítva: Carvajal (Real Madrid, 90+5.)
Granada–Almería 1–1 (Uzuni 75., ill. Pubill 9.)