La Liga: a 102. percben mentett pontot a Rayo; a Villarreal is ikszelt

M. B.M. B.
2023.09.30. 18:25
Jörgensen eszén nem lehetett túljárni (Fotó: Getty Images)
Nem született gól a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójának első szombati mérkőzésén, a Getafe hazai pályán ikszelt a Villarreallal. A későbbi meccseken már nem voltunk híján a góloknak.

GETAFE–VILLARREAL

Viszonylag korán emberelőnybe került Pepe Bordalás együttese, miután Álex Baenát a 23. percben kiállította a játékvezető. A folytatást teljes hazai dominancia jellemezte, a Getafe 22 (!) kapura lövéssel próbálkozott, s ebből kilenc el is találta a kaput, de a vendégek dán kapusa, Filip Jörgensen mindent védett, így a „sárga tengeralattjáró” értékes pontot rabolt a Coliseumból.

RAYO VALLECANO–MALLORCA

A Rayo Vallecano már a negyedik percben megszerezte a vezetést, egy gyors akció végén Álvaro García talált a kapuba. A kapott gól nem roppantotta meg a Mallorcát, Vedat Muriqi még a szünet előtt egyenlített közeli lövéssel, az 59. percben meg Sergi Darder forintos labdáját Antonio Sánchez váltotta gólra. Sokáig úgy tűnt, a vendégek három ponttal távoznak Vallecasból, de az eredetileg hétperces hosszabbítás 12. percében Radamel Falcao egy értékesített tizenegyessel mentett pontot a Rayónak.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ

Getafe–Villarreal 0–0
Kiállítva: Á. Baena (Villarreal, 23.)
Rayo Vallecano–Mallorca 2–2 (Á. García 4., Falcao 90+12. – 11-esből, ill. Muriqi 44., A. Sánchez 59.)