La Liga: ráadásbeli büntetővel nyert a Bilbao

2019.04.03. 21:45
Az Athletic Bilbao 3–2-re legyőzte a vendég Levantét a spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában.

A házigazdák a 27. perc után már 2–0-ra vezetettek, de a vendégek a 89. percben kiegyenlítettek. A mérkőzést eldöntő találatot Iker Muniain a 93. percben büntetőből szerezte. A vendégeknél a volt újpesti Enisz Bardi öt sárga lapja miatt hiányzott.

Sorozatban a harmadik sikerét aratta – legutóbbi hét találkozójából már az ötödiket nyerte meg – az Athletic a La Ligában.

A sereghajtó Huesca otthon játszott döntetlent a szintén kieső helyen lévő Celta Vigóval. a házigazdák kétgólos hátrányuk után a második félidő közepén tíz perc alatt fordítottak, a vendégek a 81. percben mentették döntetlenre a találkozót. Az Huesca három vereség után szerzett pontot.

SPANYOL LA LIGA, 30. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Levante 3–2
(Berchiche 5., A. Fernández 27. – öngól, Muniain 93. – 11-esből, ill. Roger 51. – 11-esbőll, Cabaco 89.)
Huesca–Celta Vigo 3–3 (Gallego 63., Avila 71., Pulido 73., ill. Méndez 14., Aspas 57., Budebuz 81.)
Eibar–Rayo Vallecano 2–1 (Charles 64., Pedro León 74., ill. Pozo 40.)