Tovább száguld a Barcelona, ezúttal a Deportivo volt az áldozat

2009.01.17. 22:15
A spanyol labdarúgó-bajnokság (Primera División) 19. fordulójának nyitó mérkőzésén a Barcelona 5–0-ra verte meg a tabella hetedik helyén álló Deportivo csapatát. Henry és Eto’ó duplázott, mellettük még Messi volt eredményes. Ezzel a katalánok a bajnokság felénél fölényesen vezetnek a tabellán.
Ki fogja megállítani a Barca-hengert?
Fotó: Reuters

A tradíciókat és a táblázaton elfoglalt pozíciót tekintve rangadót játszottak (volna) a Camp Nouban. A mérkőzés képe alapján azonban teljesen indokolt a feltételes mód használata: a két csapat nem volt ugyanis egy súlycsoportban.

Ennek értelmében már a 27. másodpercben megszerezhette volna vezetést a Barcelona, Xavi indította Lionel Messit a jobb oldalon, akinek centerezését Thierry Henry lőtte kapura, Aranzubia azonban hárított.

A 15. percben Samuel Eto’o közel állt ahhoz, hogy megszerezze idénybeli 17. találatát, két védőt is elfektetett, de utána mellé gurított. A 21. percben azonban Messi jó szokásához híven faképnél hagyott néhány védőt, majd a lábak alatt a kapu bal oldalába lőtt. 1–0

Kisvártatva már kettővel ment a Barca. Daniel Alves tekert középre egy labdát külsővel, Henry pedig a védők szorításában is a hálóba fejelt. 2–0

A 31. percben Messi ziccerben fejelt mellé, utána Seydou Keita percei következtek. Kétszer is gólt szerezhetett volna, először indítás után lőhetett kapura, de Aranzubia szögletre ütötte, majd pedig a sarokrúgásból bólintott fölé.

A 41.percben Eto’o szórakozott el megint egy lehetőséget, már a kapus mellett is elvitte a labdát, ezzel viszont kisodródott, így odalett a helyzet. Nem sokkal ezután már nem hibázott: Alves sokadik jó középre adását Messi fejelte kapura, a kipattanó labdánál pedig már nem volt nehéz dolga a kameruninak. 3–0

Így háromgólos katalán előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok. A Deportivo nem tudott számottevő helyzetet kialakítani, ráadásul Guardadót a félidő felénél sérülés miatt le kellett vinni.

A második félidőre visszavett kicsit a tempóból a Barcelona, a helyzetei azonban így is megvoltak. Az 52. percben Messi duplázhatott volna, a tizenhatosnál átvett egy labdát, de a kapu jobb oldalába tartó lövését védte Aranzubia. A Depor csak szögletből veszélyeztetett.

A 71. percben beállt Iniesta, aki majdnem gólt szerzett első labdaérintéséből, a kapus azonban hárított. Ezután Henry duplázott a támadók közül, megint Iniesta került helyzetbe, a kapusról kipattant lövést pedig a francia passzolta a kapuba. 4–0

A kiütést Eto’o tette teljessé, Puyollal akartak gólt lövetni a társak, Aranzubia buktatta. Az eredmény: kiállítás és tizenegyes, melyből Eto’o is megszerezte második találatát.

A vége 5–0-s katalán siker, felmerül a kérdés: ki fogja őket megállítani a bajnokságban?

A TALÁLKOZÓ ÖSSZES GÓLJA

PRIMERA DIVISIÓN

19. FORDULÓ
Barcelona–Deportivo 5–0 (Messi 21., Henry 27., 81., Eto’o 41., 86. – tizenegyesből)