A két David – Villa és Silva – erősebb volt az Atléticónál

2009.01.04. 00:19
Fernando Torres után egy másik spanyol válogatott csatár visszatérése is parádésra sikerült: a Valencia David Villa találatának és David Silva duplájának köszönhetően győzte le otthon 3–1-re az Atlético Madridot a spanyol labdarúgó élvonal 17. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén.
A két David volt a győzelem kulcsa: Silva (az előtérben) és Villa góljaival nyert a Valencia
Fotó: Reuters

Tizenhat, veretlenül megvívott mérkőzés (ebből kilenc bajnoki) után kellett ismét fejet hajtania az Atlético Madridnak: a piros-fehér-kékeket a Valencia győzte le 3–1-re a Primera División 17. fordulójában.

A házigazda Valencia elképesztő lendülettel kezdett, és 10 perc alatt két meg nem adott gólig is eljutott, a szintén „lendületes startot” vett játékvezető pedig jól felbosszantotta a hazai drukkereket.

A Turia-partiak a 34. percig még két elmaradt büntetőt is számon kértek, aztán kaptak egy ajándékot: a Baraja műesése után megítélt tizenegyest a visszatérő David Villa küldte Franco kapujába.

Öt perccel később már kettő volt a hazai előny: Maduro elhibázott egy ziccert, de Miguel remek átadása után David Silva szép mozdulattal, külsővel talált a hálóba. A félidőre mégis csak egygólos előnnyel vonulhattak a csapatok, miután egy kissé szintén megkérdőjelezhető büntetőt Forlán gólra váltott.

A 69. percben Silva lába ismét villant, gyönyörű 25 méteres lövése után pedig már 3–1-et mutatott az eredményjelző. A hazaiak innen már révbe értek, főleg úgy, hogy kapusuk, Renan remek védéseket mutatott be: a 79. percben például a hálóőr valami egészen döbbenetes mozdulattal piszkálta ki Agüero gólba tartó fejesét. Az argentin csatár alighanem még mindig azon töri a fejét, hogy Renan miként védhetett…

A Valencia végül megérdemelten győzött, és ideiglenesen feljött a második helyre, a Mallorcát 3–1-re verő Barcelona mögé – igaz, hátránya 11 pont a katalánokkal szemben.

PRIMERA DIVISIÓN

17. FORDULÓ
Valencia–Atlético Madrid 3–1 (Villa 34. – 11-esből, D. Silva 39., 69., ill. Forlán 44. – 11-esől)