A Valencia tíz emberrel is megőrizte egygólos előnyét Sevillában

2008.01.09. 22:16
Háromgólos győzelmet aratott a hazai pályán játszó Getafe a Levante csapata ellen, a Valencia pedig két villámgóllal, majd tíz emberre fogyatkozva is nyerni tudott idegenben. Döntetlen született Bilbaóban és Zaragozában is, nem bírt a Villarreal a Recreativo Huelva gárdájával.
Vicente Rodríguez (Valencia, fent) nem botlott el Leandro Somoza (Real Betis) becsúszó lábában, mint ahogy csapata sem
Reuters
Reuters

A Valencia villámrajtot vett Sevillában, a Real Betis csapatának otthont adó Manuel Ruiz de Lopera stadionban. A negyvennégyszeres spanyol, válogatott Joaquín tizenegy perc leforgása alatt kétszer is mattolta a hazai kapust, kétgólos előnyhöz juttatva csapatát.

A hazai gárda csak a második félidőben tudott szépíteni az argentin Mariano Pavone találatával, öt perc múlva pedig Javier Arizmendi a vendégek támadója piros lapot kapott, így Ronald Koeman tanítványai tíz emberrel voltak kénytelenek folytatni a játékot.

A holland szakember kicsit módosított a felálláson, aminek köszönhetően a Valencia nem is kapott újabb gólt a lendületbe jött hazaiaktól, így egygólos előnnyel várhatja a visszavágót.

Nem volt hatalmas iram Bilbaóban az Espanyol vendégszereplésekor, unalmasnak azért nem volt nevezhető az összecsapás. A csapatok folyamatosan próbálkoztak, de egyikük sem tudott a másik fölé kerekedni, a csapatok labdabirtoklási aránya is közel azonos volt.

A második féidőre kicsit felszívták magukat a játékosok, ez pedig meg is hozta az eredményét mindkét részről. Először Jonathan Soriano jutatta előnyhöz a vendégeket, miután leheletfinoman pöccintett hálóba tizenegy méterről egy félpályás átadást.

A hazaiakat mintha csak ösztönözte volna a bekapott gól, és tíz perc múlva a baszk Markel Susaeta Laskurain egyenlítette ki az állást - egy lepattanó labdát bombázott a kapuba tizenhét méterről. Több találat már nem született, döntés a visszavágón Barcelonában.

Simán nyert ugyanakkor a Getafe alakulata, mely a Levantét fogadta a Coliseum Alfonso Pérezben. Az uruguayi Juan Albín még az első félidőben kapuba talált, majd a szünetet követően Javier Casquero és Pablo Hernandez is betalált, így Michael Laudrup csapata nyugodtabban várhatja a visszavágót.

Meglepetésre a Recreativo Huelva egygólos győzelmet aratott a bajnokségban ötödik helyen álló Villarreal együttesét, míg a Zaragoza és a Racing Santander nem bírt egymással az előbbi otthonában és a brazil Ricardo Oliveira (Zaragoza) valamint az argentin Ezequiel Garay (Santander) góljaival 1-1-et játszott az első mérkőzésen.

A spanyol kupa nyolcaddöntőjének mai rangadójára, a Sevilla-Barcelona összecsapása 22:00 órakor kezdődik.