Tíz emberrel, öngóllal nyert az Atlético Maxi Rodriguez vezetésével

2007.11.25. 19:20
Az Atlético Madrid és a Levante is gólzáporos összecsapáson fektette két vállra ellenfelét a spanyol élvonalbeli bajnokság (Primera Division) tizenharmadik fordulójának vasárnap esti mérkőzésein. A Villarreal hazai pályán égett meg az Almeria vendéglátójaként, Nihat gólja végül nem bizonyult elégnek a győzelemhez. Az Espanyol Osasunából rabolta el a három pontot.
Maxi Rodriguez (balra) duplázott a Valladolid ellen

A titkon a bajnoki címről álmodozó Atlético Madrid gárdája az újonc Valladolidot fogadta a Vicente Calderónban.

A portugál válogatott Nuno Maniche már a harmadik percben előnybe juttatta a hazaiakat, a szünet előtt azonban Zapata egalizált.

A második félidőben azonban varázsütésre szikrázó csata, és gólgála következett.

Sisi 48. percbeli találata után már a vendégek ünnepeltek, nem sokáig, hiszen Maxi Rodriguez percei következtek.

Az argentin válogatott klasszis hat perc alatt duplázni tudott, apró bökkenő, hogy a két gól között Joseba Llorente is eredményes volt.

Három-három után már talán a hazai szurkolók is elkönyvelték volna a döntetlent, hiszen emberhátrányba került csapatuk Juan Valera kiállítása miatt. Pedro López szerencsétlen öngólja azonban végül a Valladolid végzetét jelentette.

Az Atlético ezzel megszerezte hetedik győzelmét, és az ötödik helyen áll, öt pontra a listavezető városi riválistól, a Realtól.

A Villarreal hazai pályán égett meg az Almeria vendéglátójaként, Nihat gólja végül nem bizonyult elégnek a győzelemhez, az Espanyol Pamplonából rabolta el a három pontot.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG (PRIMERA DIVISION)

13. FORDULÓ
Athletic Bilbao – Deportivo La Coruña 2-2 (Barragan 23. – öngól, López 53., ill. Riki 62., Taborda 89.)
Osasuna Pamplona – Espanyol Barcelona 1-2 ( Portillo 75., ill. Cervera 29., Valdo 32.)
UD Levante Valencia – Real Betis Sevilla 4-3 (Tommasi 38., Mustapha 40., 49., Fuego 81., ill. Arzu 8., Edu 24.– 11-esből, Pavone 54.)
Atletico Madrid – Real Valladolid 4-3 (Maniche 3., Maxi Rodriguez 50., 56., Pedro López 89. – öngól, ill. Zapata 40., Sisi 48., Llorente 54.)
Villarreal CF – UD Almeria 1-1 (Nihat 13., ill. Negredo 52.)