Férfi röpi Challenge-kupa: kettős győzelemmel jutott tovább a Kaposvár

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2015.11.19. 20:53
A Fino Kaposvár 3:1-re nyert a vendég horvát Mladost Marina Kastela ellen a férfi röplabda Challenge-kupa selejtezőjének második mérkőzésén, így kettős győzelemmel jutott a 32 közé.

Az első játékrészben hat játszmalabdát hárított a hazai csapat, ennek ellenére a szettet a horvát együttes nyerte. A Kaposvár aztán a folytatásban már nem engedett át újabb játszmát az ellenfélnek a több mint kétórás találkozón.

A múlt szerdai első mérkőzést idegenben 3:2-re nyerte meg a kaposvári együttes.

FÉRFI RÖPLABDA CHALLENGE-KUPA
SELEJTEZŐ, 2. MÉRKŐZÉS
FINO KAPOSVÁR SE–MLADOST MARINA KASTELA (horvát) 3:1 (–25, 22, 19, 23)

Kaposvár, 350 néző. V: Mesca (román), Salabashyau (bolgár)
Kaposvár: Dávid Z. 11, RÁSA 11, Magyar B. 3, BAGICS 17, Nagy J. 11, NÉMETH F. 22. Csere: DEÁK M. (liberó), Bozóki 2. Edző: Demeter György
Kastela: GILJANOVIC 14, Cosic 8, MOCIC 12, SESTAN 14, Corsini 9, Tomic 7. Csere: Glaurdic (liberó), Kulusic, Orsolic 3, Visic. Edző: Ivan Rancic
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:6, 8:6, 12:9, 18:22, 19:24, 24:24. 2. játszma: 4:3, 7:6, 15:10, 18:16, 21:19, 23:20. 3. játszma: 5.2, 11:6, 14:8, 18:11, 21:15, 24:18. 4. játszma: 4:1, 6:8, 14:15, 18:20, 24:23
Demeter György:
– Fel voltunk készülve arra, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, ez be is igazolódott. Örömömre szolgál, hogy a horvát bajnokot mindkétszer sikerült legyőznünk, így jutottunk tovább. Technikailag és taktikailag úgy érzem, felülmúltuk ellenfelünket.
Ivan Rancic: – Gratulálok a Kaposvárnak, összességében jobban játszottak nálunk, bár a szettgyőzelem mellett a vesztes játszmákban is esélyünk volt a győzelemre, de a döntő momentumokban a kaposváriak rutinosabb játékosaik révén jobban koncentráltak.
Továbbjutott: a Kaposvár, kettős győzelemmel.