Rio 2016: 72 pont egyetlen játszmában, brazil vereség

2016.08.12. 05:45
Csütörtökön a férfi röplabdatorna harmadik fordulóját rendezték a riói olimpián. A B-csoport mindhárom mérkőzésen 3:0-s eredmény született, ám nem mindegyik meccs volt ennyire sima.

Az eddigi éllovas argentinok kikaptak a világbajnok lengyelektől, de a harmadik szettben egészen 37:35-ig húzták a felek. Az Irán–Kuba meccsen a második játszma volt hosszabb az átlagosnál, azt 31–29-re nyerték az ázsiaiak.

Az A-csoportban Brazília meglepetésre 3:1-es vereséget szenvedett az első két fordulóban mindössze egy szettet nyerő Egyesült Államoktól.

RIO 2016
RÖPLABDA
FÉRFIAK

A-csoport:
Franciaország–Kanada 3:0 (19, 16, 19)
Olaszország–Mexikó 3:0 (17, 13, 17)
Egyesült Államok–Brazília 3:1 (20, 23, –20, 20)
A csoport állása: 1. Olaszország 9 (9:1), 2. Franciaország 6 (6:3), 3. Brazília 6 (7:5), 4. Kanada 3 (4:6), 5. Egyesült Államok 3 (4:7), 6. Mexikó 0 (1:9)

B-csoport:
Lengyelország–Argentína 3:0 (21, 19, 35)
Irán–Kuba 3:0 (21, 29, 16)
Oroszország–Egyiptom 3:0 (11, 17, 9)
A csoport állása: 1. Lengyelország 8 (9:2), 2. Oroszország 6 (7:4), 3. Argentína 6 (6:4), 4. Irán 4 (5:6), 5. Egyiptom 3 (3:6), 6. Kuba 0 (1:9)

Nem a németek napja volt ez gyeplabdában, hiszen a férfiaknál, a B-csoportban eddig vezető csapatuk csak 4–4-es döntetlent játszott Argentínával, míg a nőknél az eddig pont nélküli spanyoloktól szenvedtek vereséget.