Simának indult, szoros lett a vége – az Inter egy góllal legyőzte a Genoát

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.04. 22:43
Mattia Ozbot - InterAlexis Sánchez gólpassza után maga is betalált, az Inter tovább növelte előnyét a tabella élén (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójának utolsó találkozóján az Internazionale hazai pályán 2–1-re legyőzte a Genoát.

Az Inter elleni utóbbi két bajnokiján egyaránt pontot rabolt a Genoa, és az első fél órát ki is bírták a vendégek, noha Federico Dimarco és Nicolo Barella előtt is adódott lehetőség.

A 30. percben Alexis Sánchez kiugratta Kristjan Asllanit, aki átvétel nélkül a léc alá bombázott. Nem kellett sokat várni a következő Inter-gólra sem, nyolc perccel később Alexis Sánchez – a gólpassza után ezúttal – maga talált be tizenegyesből. 2–0

A második félidőben Johan Vásquez pattogó átlövésével szépített a Genoa. Sőt, bő tíz perccel később az egyenlítés is összejött a vendégeknek, Vitinha gólját azonban les miatt érvénytelenítette a játékvezető, így maradt a 2–1.

Az Inter mind a 12 idei tétmérkőzését megnyerte, győzelmével már 15 ponttal vezet a Juventus előtt.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Internazionale–Genoa 2–1 (Asllani 30., A. Sánchez 38. – 11-esből, ill. J. Vásquez 54.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Empoli–Cagliari 0–1 (Jankto 69.)
Frosinone–Lecce 1–1 (Sedira 45+2., ill. Krsztovics 61. – 11-esből)
Verona–Sassuolo 1–0 (Swiederski 79.)
Atalanta–Bologna 1–2 (Lookman 28., ill. Zirkzee 57. – 11-esből, L. Ferguson 61.)
Napoli–Juventus 2–1 (Kvarachelia 43., Raspadori 88., ill. Chiesa 81.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Udinese–Salernitana 1–1 (H. Kamara 45+3., ill. Tchaouna 10.)
Kiállítva: Ebosele (64.)
Monza–Roma 1–4 (Carboni 87., ill. Pellegrini 38., Lukaku 42., Dybala 63., Paredes 82. – 11-esből)
Torino–Fiorentina 0–0
Kiállítva: Ricci (45+7.)