Serie A: thrillerbe illő végjátékban győzte le az Inter a Veronát

B. D. K.B. D. K.
2024.01.06. 14:38
Nem akármilyen végjátékot volt! (Fotó: Getty Images)
Az Internazionale odahaza 2–1-re legyőzte a Hellas Veronát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójának szombati első mérkőzésén.

A listavezető Inter egy döntetlennel zárta 2023-at, így fontos volt a csapat számára, hogy odahaza legyőzze a kiesés elől menekülő Veronát. Jobban is kezdett a hazai gárda, hiszen Lautaro Martínez révén már a 13. percben előnybe került (1–0). VIDEÓ ITT! Igaz, a találkozó legelején a vendégek is megszerezhették volna a vezetést, de Yann Sommer a helyén volt.

A félidő közepén majdnem egyenlített a Verona, deMilan Djuric fejesét védeni tudta a vonalon a svájci válogatott kapus.

A szünet után ismét a vendégek kapujába került a labda, de les miatt nem adták meg az újabb Inter-gólt. A hajrába lépve aztán egyenlített a sárga mezes alakulat, Thomas Henry combbal volt eredményes (1–1). VIDEÓ ITT!

Az Inter pár perccel később majdnem ismét előnybe került, de kimaradt a nagy helyzet, mellé pattogott a labda. A 82. percben Lautaro Martínez veszélyeztetett fejjel, de ez is kimaradt. A 92. percben Marko Arnautovic is megszerezhette volna a mindent eldöntő gólt, de ígéretes helyzetben nem fért a labdához. Aztán jött egy kapufa, majd egy kapusról kijövő lövést már kihasznált a listavezető, Davide Frattesi büntetett (2–1). VIDEÓ ITT!

A gól után meg is fogyatkozott a kiesés elől menekülő Verona, Darko Lazovicsot küldte le a pályáról a játékvezető. Ekkor azt hihettük, itt a vége, de aztán jött a dráma: egy oldalszabadrúgáshoz jutottak a vendégek, még a kapus is felment fejelni. Az Inter megszerezte a labdát, és úgy tűnt, kihasználják az üres kaput, de elügyetlenkedték a ziccert, visszaért egy védő (VIDEÓ ITT!). Aztán a VAR-szoba jelzésére a bíró visszanézett egy szituációt az Inter kapujánál, majd büntetőt ítélt. A 100. percben az első Verona-gólt jegyző Henry állt a labda mögé, de a kapufát találta el, és a kipattanóból sem született meg az egyenlítés (VIDEÓ ITT!).