Serie A: két korai góllal verte meg a Bologna otthon a Frosinonét

2023.10.22. 17:04
Kivédekezte otthon a győzelmet a Bologna (Fotó: AFP)
A Bologna otthon 2–1-es győzelmet aratott a Frosinone ellen, míg a Cagliari 2–2-es döntetlent játszott a Salernitana otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójának vasárnapi játéknapján.

BOLOGNA–FROSINONE

A Bologna a kezdősípszótól kezdve agresszívabban támadott és már a 22. percre kétgólos előnyre tett szert. Először Lewis Ferguson talált be közvetlen közelről, majd Lorenzo De Silvestri fejelt egy kipattanó labdát pontosan a kapuba, így kényelmes előnyre tettek szert a bolognaiak.

A folytatásban nem meglepő módon nagyon visszahúzódtak a hazaiak és inkább a védekezésre helyezték a hangsúlyt, de ez a taktika nem teljesen működött a tervek szerint. A 63. percben ugyanis kiharcolt egy büntetőt a Frosinone, amit Matias Soule értékesített magabiztosan. Azonban ez sem igazán kavarta fel az állóvizet, a hazaiak továbbra is csak az előnyük megőrzésére koncentráltak, ami a lefújásig sikerült is – maradt a 2–1.

SALERNITANA–CAGLIARI

A kiesőjelöltek csatája sokáig nem szolgált izgalmas jelenetekkel, azonban ez a hajrában megváltozott. A 79. percben megtört a jég és megszerezték a vendégek a vezetést, ám kevesebb mint tíz percen belül egyenlített is a Salernitana. Ám ekkor még tartogatott fordulatot a mérkőzés. A 88. percben ugyan visszaszerezte a vezetést a Cagliari, de a 95. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, amit be is lőtt Boulaye Dia, kiharcolva ezzel a 2–2-es döntetlent.

ATALANTA–GENOA

Az Atalanta–Genoa meccsnek is sokáig gól nélküli döntetlen szaga volt, de a 72. percben itt is született találat. Ademola Lookman érkezett szépen egy elveszett labdára, amit hihetetlen pontosan lőtt a jobb felsőbe, hogy megszerezze a bergamóiaknak a vezetést. Végül a 95. percben is betaláltak a hazaiak, Ederson higgadt megoldásával biztosította be a csapatának a győzelmet.

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ
Bologna–Frosinone 2–1 (L. Ferguson 19., De Silvestri 22., ill. Soule 63. – 11-esből)
Salernitana–Cagliari 2–2
(Dia 87., 90+5. – 11-esből, ill. Luvumbo 77., Viola 88.)
Atalanta–Genoa 2–0 (Lookman 72., Ederson 90+5.)

SZOMBATON
Torino–Internazionale 0–3 (M. Thuram 59., L. Martínez 67., Calhanoglu 90+3. – 11-esből)
Sassuolo–Lazio 0–2 (Felipe Anderson 28., Luis Alberto 35.)

Hellas Verona–Napoli 1–3(Lazovics 60., ill. Politano 27., Kvarachelia 43., 55.)

1. Internazionale 9 7 1 1 24–5 +19 22
2. Milan 9 7 2 16–9 +7 21
3. Juventus 9 6 2 1 15–6 +9 20
4. Napoli 9 5 2 2 20–10 +10 17
5. Fiorentina 8 5 2 1 18–11 +7 17
6. Atalanta 9 5 1 3 15–8 +7 16