Serie A: nem tudott nyerni a Napoli a Bologna otthonában

S. B.S. B.
2023.09.24. 20:02
Nem tudta legyőzni a Napoli a Bolognát (Fotó: Twitter/Napoli)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 5. fordulójában a Napoli és a Bologna 0–0-s, míg a Roma és a Torino 1–1-es döntetlent játszott egymással.

Arra lehetett számítani, hogy a Napoli kontrollálja majd a találkozót, de még így is meglepő volt, mennyire visszahúzódott a Bologna. Hiába támadtak a címvédők agresszívan, egyszerűen nem tudták pontosan befejezni a támadásaikat, ráadásul a szerencse sem állt az oldalukra, több labdájuk is kifelé pattant a kapufáról. A hazaiak mindössze háromszor rúgtak kapura a teljes mérkőzés alatt, de a pontszerzéshez nem is volt ennél többre szükség.

Sokáig úgy tűnt, a Torino és a Roma sem bír el egymással, ám a 68. percben megtört a jég. Több-kevesebb szerencsével ugyan, de eljuttatták a vendégek a labdát Romelu Lukakuhoz, aki szépen gurította azt be a bal alsóba, megszerezve ezzel a meccs első találatát. A folytatásban a hazaiak is gyorsan összeszedték magukat, és a 85. percben Duván Zapata góljával rgyenlítettek, így csak egy ponttal távozhattak tőlük a rómaiak.

OLASZ SERIE A
5. FORDULÓ
Bologna–Napoli
0–0
Torino–Roma 1–1 (Zapata 85., ill. R. Lukaku 68.)

KORÁBBAN
Empoli–Internazionale 0–1 (Dimarco 51.)
Atalanta–Cagliari 2–0 (Lookman 33., Pasalic 76.)
Udinese–Fiorentina 0–2
(Quarta 32., Bonaventura 90+2.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Sassuolo–Juventus 4–2 (Laurienté 12., Berardi 41., Pinamonti 82., Gatti 90+5. – öngól, ill. Vina 21. – öngól, F. Chiesa 78.)
Lazio–Monza 1–1 (Immobile 12. – 11-esből, ill. Gagliardini 36.)

Milan–Hellas Verona 1–0 (Rafael Leao 8.)