Alessandro Del Piero és társai lavinaként söpörték el a Regginát

2008.11.29. 22:39
A Juventus a papírformának megfelelően hazai pályán könnyedén, 4–0-ra verte meg a Regginát a Serie A 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén, melyre szakadó hóesésben került sor. A „zebrák” góljait Camoranesi, Amauri, Chiellini és Del Piero szerezte. Utóbbinak ez volt a 250. találata a torinói csapat színeiben.
Az első két gól szerzője: Amauri és Camoranesi
Fotó: AFP
Fotó: AFP

Havas eső fogadta a csapatokat, melyek közül a Juventus számára kötelező volt a győzelem ezen az estén. Ennek megfelelően a „zebrák” mezőnyfölényét hozta az első félidő, az első nagyobb helyzet Giorgio Chiellini előtt adódott, aki egy szöglet után fejelt mellé.

A vendég csapat a 28. percig állta a sarat, ekkor a Juventus gyönyörűen kijátszott akció végén megszerezte a vezetést. Alessandro Del Piero – miközben két védő próbálta szerelni – a bal oldalon felfutó Pavel Nedved elé sarkazott, a cseh középpályás tolt egyet a labdán, majd a második hullámban érkező Mauro Camoranesihez passzolt, aki tíz méterről a léc alá lőtt. 1–0.

Öt perccel később majdnem válaszolt a Reggina, de Gleison Pinto dos Santos a kapufát találta el. A másik oldalon Nedved a gólpassz után saját maga is betalálhatott volna, de ziccerben nem tudott túljárni Andrea Campagnolo eszén, aki ujjheggyel fölé tolta a cseh lövését.

Hogy a torinóiak még nyugodtabban vonulhassanak az öltözőbe, arról Amauri gondoskodott, aki a 44. percben egy lehulló labdát szelídített meg a tizenhatoson belül, majd estében laposan a hálóba passzolt. 2–0.

A havas eső közben havazásra változott, a Juventus pedig visszavett kicsit a tempóból a szünet után, azonban a 62. percben így is növelni tudta előnyét. Marco Marchionni ívelt előre egy szabadrúgást, Chiellinit pedig az sem zavarta meg, hogy Del Piero majdnem lerúgta a fejét, így is a kapu bal oldalába bólintott. 3–0.

Öt perccel később Alex Manninger kapujába is bekerült a labda, de a játékvezető megismételtette Franco Brienza szabadrúgását, másodjára pedig már védeni tudott a Juve osztrák kapusa.

Húsz perccel a vége előtt Claudio Ranieri lehetőséget adott Sebastian Giovincónak is, a fiatal labdarúgó pedig nem sokat tétlenkedett, kicsivel később máris 11-est harcolt ki. A labda mögé Del Piero állt, és hidegvérrel a léc alá küldte a labdát, 4–0-ra alakítva az állást, de ami még fontosabb: ez volt a 250. gólja Juve-mezben a 34 éves zseninek.

Az idő közben fehérre változó pályán a Reggina játékosai nem fogták vissza magukat még ekkora hátrányban sem, és több, sérülésveszélyes becsúszással borzolták a Juve-szurkolók idegeit.

Szerencsére azonban minden játékos ép bőrrel megúszta a találkozót, a Juventus pedig jobb gólkülönbségével megelőzte a Milant, bár a piros-feketék csak vasárnap játszanak.

SERIE A

14. FORDULÓ
Juventus–Reggina 4–0 (Camoranesi 28., Amauri 44., Chiellini 62., Del Piero 74. – 11-esből)

1. Internazionale 13 9 3 1 20–7 +13 30
2. Juventus 14 8 3 3 21–9 +12 27
3. Milan 13 8 3 2 19–10 +9 27
4. Napoli 13 7 3 3 19–13 +6 24
5. Lazio 13 7 2 4 22–14 +8 23
6. Fiorentina 13 7 2 4 18–12 +6 23
7. Catania 14 6 4 4 15–15 0 22
8. Udinese 13 6 3 4 21–14 +7 21