La Liga: súlyos betegséggel küzd a Sevilla vezetőedzője

A Valladolid elleni idegenbeli győzelmet (2–0) követően a Sevilla labdarúgócsapatának vezetőedzője, Joaquín Caparrós elárulta: krónikus leukémiája van, de a betegség nem veszélyezteti munkáját.

La Liga: a hajrában szerzett gólokkal győzött a Sevilla

A Sevilla a 84. és a 92. percben szerzett góllal 2–0-ra nyert a Valladolid vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Sevilla sorozatban harmadszor győzte le ellenfelét.

La Liga: sikerével újra európai kupaindulást érő helyen a Sevilla

A Sevilla 2–0-ra legyőzte a Deportivo Alavést a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójában.

La Liga: 10/10 – a biztos lábú ítélet-végrehajtó okozta a Sevilla vesztét

A Valencia 1–0-ra legyőzte idegenben a Sevillát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Indul a hosszú hajrá – Liverpool vagy City? BL-be jut a Getafe?

A márciusi Európa-bajnoki selejtezők miatt megtartott bajnoki szünetet követően megkezdődik az európai bajnokságok hosszú hajrája. A csapatoknak másfél hónapjuk maradt arra, hogy megmaradt energiájukat összeszedve vágtassanak egyet a bajnoki cím, a BL-szereplés vagy a bennmaradás reményében. Ebben a részben a Premier League és a La Liga helyzetét elemezzük.

Roma: az elnök szerint nem igaz Monchi állítása a távozásáról

James Pallotta, az AS Roma labdarúgócsapatának elnöke nem érti, miért távozott a klubtól Monchi sportigazgató – mint a gárda első embere mondja, nem igaz az, amivel a szakember indokolta a búcsút.

La Liga: a Sevilla új edzője győzelemmel mutatkozott be

Az Espanyol elleni idegenbeli győzelemmel kezdte meg munkáját Joaquín Caparrós, a Sevilla labdarúgócsapatának edzője, akit a csütörtöki, Slavia Praha elleni Európa-liga-búcsút követően neveztek ki a menesztett Pablo Machín helyére.

Sevilla: visszatért a Romától távozó sportigazgató

Április 1-től újra Monchi tölti be a Sevilla labdarúgócsapatának sportigazgatói posztját.

La Liga: menesztették a Sevilla vezetőedzőjét – hivatalos

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Sevilla vezetősége menesztette vezetőedzőjét, Pablo Machínt. A szakembernek az utóbbi hetek rossz eredményei miatt kellett távoznia. Ideiglenesen Joaquín Caparrós veszi át a helyét – olvasható a klub hivatalos honlapján.

El: „A futball istene most adott nekünk egy ilyen sikert”

Elképesztő, fordulatokban gazdag estén vannak túl a Slavia Praha szurkolói, csapatuk ugyanis bejutott a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjébe. De nem akármilyen csatában: a Sevilla ellen hosszabbításban, hátrányról a 119. percben fordítva sikerült kivívni a továbbjutást.

Európa-liga: hosszabbításban verte ki a Sevillát a Slavia

Kevesen hitték volna a múlt heti, spanyolországi 2–2 után, hogy a Slavia–Sevilla mérkőzésen hosszabbítás lehetséges. A felek azonban megismételték az eredményt, végül a hazaiak 120 perc után 4–3-ra nyertek és bejutottak az Európa-liga legjobb nyolc csapata közé.

El: büntetőt hibázott az Inter, nem született gól Frankfurtban

Nem bírt egymással a német ötödik és az olasz negyedik, vagyis az Eintracht Frankfurt és az Internazionale az Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, amely gól nélküli döntetlent hozott Németországban. Meglepetésre a Sevilla sem tudott győzni, a spanyolok a Slavia Prahát fogadták, az összecsapás 2–2-vel ért véget, és a Valencia sem szerzett megnyugtató előnyt az FK Krasznodar ellen (2–1). Örülhetett viszont a Villarreal, amely szentpétervári 3–1-es sikerével fél lábbal talán már túl is jutott a Zeniten, valamint a Napoli, amely 3–0-ra verte meg a Salzburgot. A Dinamo Zagreb hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Benficát.

La Liga: óriási meglepetés, a Sevilla a sereghajtó otthonában égett meg

A Sevilla 2–1-re kikapott a sereghajtó Huescától a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában.

La Liga: Messi triplázott, a Barca legyőzte a Sevillát

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a Barcelona 4–2-re legyőzte a Sevillát.

Messi-tripla, a Barcelona fordított, és legyőzte a Sevillát

Izgalmas, fordulatos mérkőzést hozott a spanyol La Liga 25. fordulójában megrendezett Sevilla–Barcelona mérkőzés, amelyet a vendégek nyertek meg 4–2-re. A hazai csapat kétszer is vezetést szerzett, ám Lionel Messi háromszor is beköszönt, a végén pedig a hosszú idő után újra betaláló Luis Suárez tette fel az i-re a pontot.

La Liga: Mata remekelt, a Getafe megelőzte a Sevillát

A Getafe 2–1-re legyőzte a Rayo Vallecanót, ezzel a Sevillát megelőzve feljött a La Liga negyedik helyére. Mivel a Sevilla az éllovas Barcelonával játszik, jó esély van rá, hogy a madridi klub meg is őrzi pozícióját ebben a fordulóban.

Európa-liga: Kádárék a Chelsea-t, Szoboszlaiék a Napolit kapták

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elkészítette az Európa-liga nyolcaddöntőjének párosítását: Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev a Chelsea-t, míg Szoboszlai Dominik együttese, a Salzburg a Napolit kapta ellenfélül. Az Eintracht Frankfurt–Internazionale a forduló slágerpárosítása. Az Arsenal a francia Rennes-nel küzd meg a nyolc közé jutásért.

El: Sevilla-továbbjutás kettős győzelemmel a Lazio ellen

Elsőként a spanyol Sevilla jutott be a labdarúgó Európa-liga legjobb tizenhat csapata közé: az andalúzok hazai pályán 2–0-ra győzték le a Laziót, és összesítésben háromgólos különbséggel búcsúztatták az olasz klubot.

Csak a szokásos: kiejtette a Laziót, nyolcaddöntős a Sevilla

La Liga: meglepetésre a Villarreal legyőzte a Sevillát

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában az immár a kiesés elkerüléséért küzdő Villarreal a dobogón álló Sevillát fogadta, és nagy meglepetésre 3–0-ra legyőzte. A „sárga tengeralattjáró” tavaly november végén nyert legutóbb bajnoki mérkőzést, sikerével tíz meccse tartó nyeretlen sorozata ért véget.