Serie A: a Napoli nem csak a Genoát győzte le a 3 pontért

A Napoli egygólos hátrányból fordítva nyert Genovában a 12. forduló mérkőzésén – futballra alig-alig alkalmas körülmények között. Carlo Ancelotti együttese ezzel három pontra megközelítette a vasárnap Milánóba látogató listavezető Juventust az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A).

Serie A: Ancelotti zseniálisan reagált Mourinho hergelésére

Mint korábban megírtuk, a Manchester United idegenben 2–1-re legyőzte a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a Juventust. A mérkőzés lefújását követően a vendégek portugál menedzsere, José Mourinho az olasz szurkolókat mindenki számára jól érthető gesztussal hergelte, majd több játékos is kérdőre vonta a trénert viselkedéséért. Az esetről a Napoli vezetőedzőjének, Carlo Ancelottinak a véleményét is kikérték a hétvégi bajnoki előtti sajtótájékoztatón az újságírók, az olasz tréner pedig zseniálisan reagált.

BL: Buffon szerint itt az ideje a videobíró bevezetésének

A párizsi döntetlen után Nápolyban is egy-egy pontot szerzett összecsapásukon a Napoli és a PSG, így egyik csapat sem tudta kihasználni, hogy a Bajnokok Ligája C-csoportjában nagy meglepetésre kikapott a Crvena zvezda otthonában a Liverpool. Nézzük, hogyan látták a nápolyi rangadót a főszereplők!

BL: a keddi meccsek eredményei, gólszerzők és tabellák egy helyen

Kedden kezdetét vette a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulója. A Liverpool kikapott Belgrádban, először szenvedett vereséget tétmeccsen az idei szezonban a Borussia Dortmund, a PSG-nek pedig még mindig csak egy győzelme van. A 32 csapatos mezőnyből a Barcelona jutott be elsőként a nyolcaddöntőbe!

Most sem bírt egymással a Napoli és a PSG, örülhet a Pool

Serie A: a Napoli után az Inter is öt gólt lőtt, újra második

Az Inter 5–0-ra legyőzte a Genoát a Serie A 11. fordulójában, ezzel visszaelőzte a pénteken az Empolinak szintén öt gólt lövő Napolit.

Serie A: Mertens vezérletével simán megverte az Empolit a Napoli

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának első meccsén a Napoli hazai pályán könnyedén legyőzte 5–1-re az Empolit, amely immár sorozatban 10. bajnoki mérkőzésén maradt nyeretlen. Dries Mertens triplázott és a Serie A legeredményesebb belga játékosa lett.

Serie A: a Roma majdnem kibekkelte 1–0-val Nápolyban – majdnem

A Roma már a 14. minutumban előnybe került az előző idény két dobogósának találkozóján, a Napoli hiába rohamozott ezt követően több mint 75 percen át, a vendégkaput védő Robin Olsen parádézott. Egészen a 90. minutumig...

BL: a Napoli-védő meglökte társát, hogy Mbappé ne szaladjon el – videó

Kalidou Koulibaly, a Napoli szenegáli labdarúgója a Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája-találkozón (2–2) mindent bevetett, hogy Kylian Mbappét megállítsák. Egyik alkalommal csapattársát, a portugál Mário Ruit két kézzel meglökte, hogy ne maradjon le Mbappéról.

BL: Ancelotti elárulta, mi a baj a PSG taktikájával

A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjában a PSG a 93. percben mentett pontot a Napoli ellen, nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

BL, C-csoport: kiütéssel nyert a Liverpool, Di María megmentette a PSG-t

Kiütéses, 4–0-s győzelemmel vette át a vezetést a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjában az FC Liverpool, az angol csapat a szerb Crvena zvezdát győzte le az Anfielden. A Napoli hiába vezetett kétszer is Párizsban, Ángel Di María a 93. percben 2–2-re mentette a mérkőzést a PSG-nek.

Di María a 93. percben mentett pontot a PSG-nek a Napoli ellen

A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjában a PSG a 93. percben mentett pontot a Napoli ellen, míg a Liverpool magabiztosan verte meg odahaza a Crvena zvezdát.

Napoli: A meccsek túl hosszúak és unalmasak – De Laurentiis

Az olasz első osztályú Napoli elnöke, Aurelio De Laurentiis a francia Le Parisiennek beszélt a futball „rossz helyzetéről” és ezzel kapcsolatban javasolt pár ötletet, amivel szerinte megoldódnának a problémák.

Bayern: Ancelotti szerint egy éve ugyanazok a problémák

Carlo Ancelotti, a Bayern München labdarúgócsapatának korábbi és az olasz Napoli jelenlegi vezetőedzője szerint a bajor sztáregyüttesnél ugyanazok a problémák vannak jelen, mint egy évvel ezelőtt.

BL: Messi kiesése lehetőségeket ad másoknak a bizonyításra – Rakitic

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában az Internazionale Barcelonába, az Atlético Madrid Dortmundba, míg a Napoli Párizsba látogat. A szerdai játéknap mérkőzései előtt összefoglaltuk a várakozásokat.

BL: Számomra a futball nem ez – a Napoli-elnök odaszúrt a PSG-nek

Csúnyán odaszúrt a Napoli elnöke szerda esti Bajnokok Ligája ellenfelének, a Paris Saint-Germainnek. Aurelio De Laurentiis főként a katari tulajdonosa miatt bírálta a klubot, de persze azt sem hagyta ki, hogy szót ejtsen Neymar tavalyi átigazolásáról.

BL: Cavani túlgondolja a dolgokat; néha jó a vereség – Tuchel

Thomas Tuchel gólt kívánt a volt csapata ellen készülő Edinson Cavaninak, s azt is elárulta, inspirálónak találta a Carlo Ancelotti irányítása mellett 2003-ban és 2007-ben is Bajnokok Ligáját nyerő Milan futballját. A labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik csoportkörében az Ancelotti vezette Napoli vár a Paris Saint-Germainre.

Serie A: három góllal nyert, két pontot hozott a Napoli a Juvén

A Napoli 3–0-ra verte idegenben az Udinesét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában, ezzel négy pontra megközelítette az éllovas Juventust.

Chelsea: Sarrinak nagyon hiányzik egyik korábbi játékosa

Maurizio Sarri, a Chelsea labdarúgócsapatának menedzsere elárulta, hiányzik neki korábbi gólvágója, Gonzalo Higuaín.

Serie A: Jobbak is lehetnének – Mertens a Juventusról

Az olasz első osztályú Napoli támadója, Dries Mertens beszélt a jelenlegi idényben történtekről, Maurizio Sarriról, és a jövőbeli elképzéseiről a La Gazzetta dello Sportnak.