Őrült derbi Nápolyban: Raspadori a 88. percben döntött a hazaiak javára

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.03.03. 22:50
Raspadori (balra) gólja döntötte el az olasz rangadót (Fotó: Getty Images)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójának vasárnap esti rangadóján a Napoli hazai pályán 2–1-re legyőzte a Juventust. Kvarachelia találatával még az első félidőben vezetést szereztek a hazaiak, majd a találkozó hajrájában szinte a semmiből egyenlített a Juventus. A 88. percben egy buta hibát követően 11-est rúghattak a hazaiak, Osimhen hibázott, de a kipattanót Raspadori belőtte, megnyerve csapatának a rangadót.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
NAPOLI–JUVENTUS 2–1 (1–0)
Nápoly, Diego Armando Maradona Stadion. Vezette: Mariani
NAPOLI: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani (Östigard, 65.), Juan Jesus, M. Olivera – Anguissa, Lobotka, H. Traoré (Zielinski, 65.) – Politano (Raspadori, 65.), Osimhen, Kvarachelia (Lindström, 90+3.). Vezetőedző: Francesco Calzona
JUVENTUS: Szczesny – Rugani, Bremer, Alex Sandro – Cambiaso (T. Weah, 66.), Miretti (Nonge, 76.; Danilo, 90.), Locatelli, C. Alcaraz (Milik, 90.), Illing Junior (Yildiz, 76.) – Chiesa, Vlahovics. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
Gólszerző: Kvarachelia (43.), Raspadori (88.), ill. Chiesa (81.)

Napra pontosan öt éve, 2019. március 3-án nyert legutóbb a Juventus bajnoki mérkőzést Nápolyban, és a tabellán elfoglalt második helye ellenére az egyre jobb formába lendülő címvédő ellen sem ő számított a vasárnapi rangadó esélyesének.

Az első tíz percben a Juventus előtt adódtak lehetőségek, de Alcaraz és Vlahovics is rossz megoldást választott ígéretes helyzetben. A félidő közepétől kezdve fokozatosan átvette az irányítást a házigazda Napoli. A címvédő főleg Kvarachelia és Politano révén a széleken igyekezett veszélyt kialakítani. A 34. percben mégis majdnem a torinóiak szerezték meg a vezetést, Chiesa passza után Vlahovics emelte át Meret felett a labdát, de a bal kapufa megmentette a hazaiakat. A 43. percben szerezte meg a vezetést a Napoli, Di Lorenzo beadása után Bremer éppen Kvarachelia elé csúsztatta a labdát, a grúz köszönte szépen a lehetőséget, és tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

A második félidő elején is a vendégek dolgoztak ki több helyzetet, de a kaput nem találták el egyszer sem, Meretnek nem akadt védenivalója. Már-már úgy tűnt, torinói gól nélkül zárul a találkozó, de a 81. percben szinte a semmiből egyenlített Chiesa, aki 15 méterről lőtte ki a jobb alsót. A 87. percben a csereként beálló Nonge volt figyelmetlen, megtaposta Osimhen bokáját a 16-oson belül. Az akció közelben levő játékvezető nem fújt szabálytalanságot, de a VAR jelzésére megnézte az esetet, és mégis jogosan a büntetőpontra mutatott. Osimhen nagyon rosszul végezte el a tizenegyest, Raspadori azonban javított, és a kipattanót a jobb felsőbe lőtte. A hosszabbítás perceiben Rugani egyenlíthetett volna, ám az égbe lőtte a labdát. 2–1

Veszélyes helyzetei voltak a Juventusnak (fehér-feketében), de a torinóiak nem tudtak pontot szerezni Nápolyban (Fotó: Getty Images)

KORÁBBAN
Empoli–Cagliari 0–1 (Jankto 69.)
Frosinone–Lecce 1–1 (Sedira 45+2., ill. Krsztovics 61. – 11-esből)
Verona–Sassuolo 1–0 (Swiederski 79.)
Atalanta–Bologna 1–2 (Lookman 28., ill. Zirkzee 57. – 11-esből, L. Ferguson 61.)
A HÉTFŐI PROGRAM
20.45: Internazionale–Genoa (Tv: Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Udinese–Salernitana 1–1 (H. Kamara 45+3., ill. Tchaouna 10.)
Kiállítva: Ebosele (64.)
Monza–Roma 1–4 (Carboni 87., ill. Pellegrini 38., Lukaku 42., Dybala 63., Paredes 82. – 11-esből)
Torino–Fiorentina 0–0
Kiállítva: Ricci (45+7.)