Gyengén játszott, de mégis begyűjtötte a három pontot a Schalke

2009.03.06. 22:37
A német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának péntek esti nyitó mérkőzésén a hazai pályán játszó Schalke 1–0-ra megverte a Kölnt, így feljött a hatodik helyre a tabellán. A találkozó egyetlen gólját Jermaine Jones szerezte a 28. percben.
A döntő pillanat: hálóban a labda
Fotó: Reuters

A szezon előtt sima egyesnek vettek volna a totóbarátok egy Schalke–Köln mérkőzést, ám mire a Bundesliga 23. fordulójában létrejött az említett párosítás, a drukkereknek némileg árnyalniuk kellett a képet.

A gelsenkircheniek gyengélkednek a bajnokságban (és az európai porondon sem mutattak sokat), így csak a nyolcadik helyről várhatták a meccset, mindössze öt ponttal megelőzve a tizedik Köln csapatát.

A Schalke ennek ellenére megszerezte a vezetést: a 28. percben Jermaine Jones volt eredményes, a német középpályás szép támadás végén talált a vendégek kapujába. A „királykékek” vezetése megérdemelt volt, noha nem parádéztak, de aktívabbak voltak, mint a talán túlságosan defenzíven játszó „kecskések”.

Az első félidő végén még egyszer a Köln kapujába került a labda, ezt a találatot azonban érvénytelenítette a játékvezető – a spori jó döntést hozott, ugyanis a földön fekvő Kevin Kuranyi a kezét használta.

A fordulás után úgy tűnt, hogy a szerény vezetés birtokában nagyon megnyugodott a Schalke, ugyanis a hazaiak szinte semmi veszélyt nem jelentettek a „kecskések” kapujára, így annak ellenére, hogy a vendégek sem mutattak be semmi különöset, az utolsó pillanatokig nyílt maradt a mérkőzés.

Szó szerint az utolsó pillanatokig, ugyanis a Köln még a 93. percben is hatalmas ziccert hibázott Mohamad révén, így maradt az 1–0, a Schalke gyenge játékkal is begyűjtötte a három pontot – így mégis azok döntöttek jól, akik egyesre vették a találkozót.