A Köln elleni vereség után már a Sporting ellen készül a Bayern

2009.02.22. 09:29
Ismét kikapott a Bundesligában a címvédő Bayern München: a bajorokat ezúttal a Köln tréfálta meg. A német bajnok háza táján úgy érzik, szabályos góltól fosztotta meg őket a játékvezető, de már a szerdai, Sporting elleni BL-meccsre koncentrálnak.
Lehet, hogy a Sporting ellen is Klinsmann arcára fagy a mosoly
Fotó: Reuters

A Bayern München szombat délután sokadik nagy lehetőségét szalasztotta el arra, hogy élre álljon a német bajnokságban – pedig a feladat nem lett volna megoldhatatlan, csupán le kellett volna győznie az 1. FC Kölnt. Ráadásul otthon, az Allianz Arenában.

Ehhez képest nemhogy három ponttal, még eggyel sem gyarapodtak a bajorok, így a tabella élén ismét az újonc, ezúttal Stuttgartban döntetlent játszót Hoffenheim áll. Noha a Bayern riválisainak botladozása miatt nem került reménytelen helyzetbe, a klub szurkolói számára egyre aggasztóbb, ami a csapat háza táján történik.

A Köln elleni vereség ugyanis nem kivételes eset, hiszen a csapat idei negyedik bajnokiján már harmadszor szenvedett vereséget – ráadásul pihenni sincs idő, mert kemény program vár a német bajnokra.

Szerdán a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében vendégeskednek a Sporting CP otthonában, aztán a bajnokságban a Werder Bremen, a Német Kupában pedig a Bayer Leverkusen következik – utóbbi meccsek is idegenben. Egy biztos, a Köln elleni vereség nem éppen jó előjel egy ilyen nehéz sorozatra.

„Rossz napot fogtunk ki, nem kérdés, hogy a védelemben voltak súlyos problémáink” – mondta Karl-Heinz Rummenigge, a klubot működtető gazdasági társaság vezetője. Rummenigge (Uli Hoenesszel egyetemben) arra is kitért, hogy a bíró nem adott meg egy szabályos gólt a bajoroknak – a szakembernek valószínűleg igaza van, hiszen még Christoph Daum, a Köln trénere is egyetértett vele.

„Az első félidőben szerencsénk volt, mert nem adták meg Miroslav Klose gólját. Ha megítélik, mert megtehették volna, valószínűleg másképp alakul a mérkőzés képe” – mondta Daum.

„Ezt a vereséget most le kell nyelnünk, de néhány nap múlva ismét mérkőzés vár ránk” – tekintett előre a meccs után Jürgen Klinsmann, a Bayern vezetőedzője, aki a rossz sorozat ellenére nem gondolja úgy, hogy inogna alatta a kispad.

„Nem féltem az állásomat. Mindennap a legjobb tudásom szerint teszem a dolgomat” – mondta a korábbi német szövetségi kapitány. Ugyanakkor hiába magabiztos Klinsmann, lassan már eredményeket is fel kellene mutatnia ahhoz, hogy megnyugtassa az elégedetlenkedő drukkereket.

Alkalma lesz rá bőven: szerdán a Sporting, utána pedig a Werder és a Leverkusen ellen.

EMLÉKEZTETŐ

BUNDESLIGA, 21. FORDULÓ
Karlsruhe–Frankfurt 0–1 (Caio 54.)
Bielefeld–Bochum 1–1 (Mijatovic 83., ill. Klimowicz 30.)
Stuttgart–Hoffenheim 3–3 (Cacau 26., Gomez 31., 63., ill. Ba 24., 45., 67.)
Bayern München–Köln 1–2 (Van Buyten 84., ill. Ehret 22., Brosinski 34.)
Mönchengladbach–Hannover 3–2 (Baumjohann 36., Marin 43., Neuville 83., ill. Pinto 53., Schulz 77.)
Wolfsburg–Hertha 2–1 (Dzeko 71., 84., ill. Cicero 62.)
Cottbus–Werder Bremen 2–1 (Ilijev 51., Rangelov 90., ill. Almeida 46.)