MotoGP: Jorge Martín győzött Le Mans-ban

2024.05.12. 15:40
Jorge Martín végzett az élen Le Mans-ban (Fotó: Getty IMages)
Az összetettben vezető Jorge Martín, a Ducati spanyol versenyzője nyerte vasárnap a MotoGP kategória versenyét a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei ötödik állomásán, Le Mans-ban.

A 26 éves Martín óriási csatát vívott a vb-címvédő Francesco Bagnaiával és a királykategóriában hatszoros vb-győztes honfitársával, Marc Márquezzel. A látványos és izgalmas küzdelem során Bagnaia a futam nagy részében az élen állt, Martín azonban sikeresen támadta és előzte meg, majd a célba érésig már nem hibázott és megtartotta az első helyet. A viadal végén Márquez egy határozott és jól kivitelezett manőverrel megelőzte Bagnaiát, ezzel feljött másodiknak, míg az olasz címvédőnek meg kellett elégednie a harmadik hellyel.

A Moto2-es kategória franciaországi viadalát a spanyol Sergio García nyerte, ezzel átvette a vezetést az összetettben. Moto3-ban a kolumbiai David Alonso diadalmaskodott, így felzárkózott egy pontra az összetettben élen álló és most Le Mans-ban második Daniel Holgadóra.