Péntek 13 Hoffenheim-módra: a Leverkusen kiütötte az éllovast

2009.02.13. 22:22
A német Bundesliga 20. fordulójának nyitó mérkőzésén a Bayer Leverkusen 4–1-re kiütötte az éllovas Hoffenheim csapatát. Király Gábor együttese a két gólt szerző Patrick Helmes vezetésével gyűjtötte be a három pontot, és a sikerrel feljött a tabella negyedik helyére.
A Leverkusen a Hoffenheim fölé nőtt
Fotó: Reuters

Igazi rangadóval kezdődött pénteken este a Bundesliga 20. fordulója, hiszen az éllovas Hoffenheim fogadta a tabella ötödik helyén álló Bayer Leverkusent. A vendégeknél a kispadon kapott helyet a korábbi magyar válogatott kapus, Király Gábor.

A szállingózó hóesésben kezdődő meccsen nem kellett sokáig várni az első találatra, hiszen Patrick Helmes már a 3. percben megszerezte a vezetést a „gyógyszergyáriaknak”. A német válogatott játékos Renato Augusto visszagurított passzából bombázott kapura – a felső léc pedig a gólvonal mögé segítette a labdát.

Alig tíz perccel később már kétgólos volt a Leverkusen előnye, ugyanis Simon Rolfes használt ki egy védelmi hibát, és közelről a hálóba pofozta a labdát. A Hoffenheim kapusa, Timo Hildebrand reklamált, de hiába, szabályos gól született – ez bizony nem olyan kezdés volt, amilyenről a hazai drukkerek álmodtak.

Ezt követően a Hoffenheim több szépítési lehetőséget is elpuskázott, de a 31. percben René Adler elkaszálta a büntetőterületre betörő Demba Bát, így büntetőhöz jutottak a hazaiak. Adler sárgát kapott az esetért, véleményünk szerint (talán kicsit elfogultak vagyunk Király miatt) a piros lap felmutatása sem lett volna túl szigorú.

A tizenegyest Sejad Salihovic értékesítette, majd ugyanő veszélyeztetett szabadrúgásból is, de lökete centiméterekkel zúgott el a felső léc felett. A szünetre mégis kétgólos előnnyel mehetett a Bayer 04, ugyanis a hosszabbítás perceiben Helmes egy szép szabadrúgás-variáció végén megszerezte második találatát is.

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első véget ért: leverkuseni találattal. A 48. percben egy szögletet követően Gonzalo Castro fejelt a (meccsen nem először) bizonytalankodó Hildebrand kapujába, 4–1-re alakítva ezzel az állást.

Ekkor talán már a vadonatúj Rhein Neckar Arena közönsége is beletörődött abba, hogy ezen az estén bizony pont nélkül marad a Hoffenheim. Az élvonal újonca ezúttal nem tudta a tőle megszokott játékot hozni, és bár a támadószekcióban kétségtelenül érezhető volt a sérült Ibisevic hiánya, de a védelem talán még többet hibázott.

A Hoffenheim tehát elszenvedte első vereségét új stadionjában (ez volt egyébként a csapat első hazai veresége a szezonban), és „felkínálta a lehetőséget” az előzésre a szombaton pályára lépő Bayern Münchennek.

BUNDESLIGA

20. FORDULÓ
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–4 (Salihovic 31. –11-esből, ill. Helmes 3., 46., Rolfes 12., Castro 48.)